Baabunio, czyli Bartek Weber i M.Bunio.S w Fotoplastikonie.

Na „Jeszcze mniejszym koncercie świata” w Fotoplastikonie Warszawskim 8 grudnia o godz. 20.00 zagra duet Baabunio! Muzyka Baabunio, czyli Bartka Webera i M.Bunio.S, to coś w rejonach improwizowanej elektroniki...

Na „Jeszcze mniejszym koncercie świata” w Fotoplastikonie Warszawskim 8 grudnia o godz. 20.00 zagra duet Baabunio! Muzyka Baabunio, czyli Bartka Webera i M.Bunio.S, to coś w rejonach improwizowanej elektroniki, nieskrępowanego formami live-actu oraz piosenki absurdalnej wykorzystującej w improwizacji samplery i syntezatory. A wszystko to we wnętrzu XIX-wiecznej maszyny, jaką jest Fotoplastikon. Bilety w cenie 16 zł do kupienia w Fotoplastikonie, al. Jerozolimskie 51.

8 grudnia we wnętrzu Fotoplastikonu zagości niekonwencjonalna muzyka duetu Baabunio, czyli Bartek Weber i m.bunio.s. Duet poruszający się w rejonach improwizowanej elektroniki, nieskrępowanego formami live-actu oraz piosenki absurdalnej wykorzystujący w improwizacji samplery i syntezatory. Utwory oparte są na bazie kompozycji z płyt m.bunio.s, D4D (Dick4Dick), bartweba oraz Baaby, licznych remiksów, jak również wspólnych kompozycji bunia i Webera - wyważona dawka cyrkowych, wesołych melodii oraz romantycznych kompozycji.

W ostatnich latach duet Baabunio przybierał różne formy – od koncertowych, melancholijnych setów, przez improwizacje z zaproszonymi gośćmi, do szalonych półdidżejskich setów mieszających live-act i kreatywną muzykę taneczną. Czego można się spodziewać po występie obu panów? Nikt nie wie. Występ w Fotoplastikonie podzielony zostanie na trzy 15-minutowe części, oczywiście każdej z nich towarzyszyć będzie pokaz trójwymiarowych zdjęć.

Bartosz Weber (Baaba / Mitch&Mitch) w ostatnich latach skupiał się na działalności swojej formacji, z którą wydał ostatnio autorski album „Disco Externo”, oraz złożył hołd grupie Iron Maiden (Baaba Kulka). Obecnie pracuje nad płytą z kompozycjami Krzysztofa Komedy do filmu „Bal Wampirów” Romana Polańskiego. m.bunio.s, czyli Michał „Bunio” Skrok to performer, wokalista, gitarzysta D4D, z którą to grupą zawojował całą Polskę i okolice. Jako DJ występuje w duecie ze swoją żoną Elą Przygodą, siejąc zamęt w klubach Zaolzia, Przedgórza, Suszu, Skurczu, Turka.

„Jeszcze mniejszy…”, bo tylko dla 35 osób – tyle jest miejsc w Fotoplastikonie Warszawskim, jedynym takim obiekcie na świecie, zachowanym w oryginalnym miejscu eksploatacji. W ramach cyklu koncertów ta XIX-wieczna maszyna ukazuje widzom swoje wnętrze! Fotoplastikon to urządzenie wynalezione w połowie XIX wieku i niezwykle popularne jeszcze w początkach następnego stulecia. Fotoplastikon Warszawski rozpoczął działalność około 1905 roku i przetrwał w tym samym miejscu Warszawy do dziś. Fotoplastikonem Warszawskim od 2008 roku opiekuje się Muzeum Powstania Warszawskiego. Czynny od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 18.00. W każdą niedzielę, prezentowana jest dawna Warszawa.
 

Zobacz także

Nasz newsletter