Budka nie tylko dla dudka – ornitologiczne zajęcia techniczne

Mimo że okres lęgowy ptaków jest na półmetku, to według planu organizujemy warsztaty dla wszystkich zainteresowanych własnoręcznym wykonaniem budki. Jak bowiem głosi tytuł warsztatów...

Mimo że okres lęgowy ptaków jest na półmetku, to według planu organizujemy warsztaty dla wszystkich zainteresowanych własnoręcznym wykonaniem budki. Jak bowiem głosi tytuł warsztatów: „budka jest nie tylko dla dudka” i nie musi być przeznaczona wyłącznie dla ptaków, które zasiedlają je przede wszystkim wczesną wiosną. Dlatego spróbujemy przygotować domki dla różnych zwierząt i oprócz ptaków (te budki z myślą o zimie i przyszłym sezonie lęgowym) zaopatrzymy w odpowiednie lokum również nietoperze, a nawet trzmiele.

Zajęcia poprowadzi ornitolog Michał Kryciński.

Każdy z uczestników będzie mógł zabrać wykonany domek i zawiesić w wybranym przez siebie miejscu – jakkolwiek Michał wyjaśni nam, gdzie umieścić konkretną budkę, by było to z punktu widzenia zwierząt jak najbardziej sensowne i efektywne. Oprócz pozyskania praktycznych informacji: budka z czego – dla kogo, jak powinna być prawidłowo zbudowana, zamocowana i zlokalizowana; dowiemy się też m.in.: skąd się wzięły budki jako takie i w jakim celu, które gatunki ptaków (np. na terenie Warszawy) najczęściej z nich korzystają, co się wyprawia w ptasich budkach zimą, a nawet: jakie zagrożenia niosą dla ptaków niektóre budki i jak je eliminować.

Organizatorzy zapewnią uczestnikom materiały i narzędzia.

Środa, 20 lipca, godz. 18.00. Pokój na lato, ul. Grzybowska 79 – róg Towarowej, na skarpie przy Muzeum Powstania Warszawskiego.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja internetowa: www.rejestracja.1944.pl > (zostanie uruchomiona 12.07, o godz. 19.00)

Warszawa stroszy piórka
Zapraszamy do udziału w nowym cyklu spotkań organizowanych przez Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego. Zamysłem cyklu pt. Warszawa stroszy piórka jest przybliżenie mało znanej grupy mieszkańców stolicy – ptaków. Spojrzymy na miasto czarnymi, bystrymi oczkami z krzewów, dachów lub czubków drzew. W dżunglę ptasich losów zabiorą nas ornitolodzy, pasjonaci, nauczyciele i miejscy aktywiści. Ludzie, dla których ptaki i przyroda to sposób na życie. Z nimi podczas naszych wykładów, spacerów i warsztatów poczujemy, jak to jest, gdy Warszawa stroszy piórka.

Zobacz także

Nasz newsletter