Dziecięcy weekend w Parku Wolności. Czytamy! Bawimy się! Dyskutujemy!

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe, pełne atrakcji 2 dni w Muzeum. W programie m.in. warsztaty teatralne, muzyczne, kulinarne, plenerowe czytanie książek, joga dla dzieci i dorosłych...

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe, pełne atrakcji 2 dni w Parku Wolności. W programie m.in. warsztaty teatralne, muzyczne, kulinarne, plenerowe czytanie książek, joga dla dzieci i dorosłych oraz pokaz filmów! Wszystko w ramach projektu „Mama w Warszawie”. Startujemy 19 CZERWCA o 12.00, Park Wolności, MPW, wejście od strony ul. Przyokopowej 28. Wstęp wolny!

PROGRAM

SOBOTA, 19 czerwca 2010:12.00-13.30
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE z dziecięcą bohaterką Basią w roli głównej. Na podstawie serii książek o przygodach Basi wydawnictwo LektorKlett przygotowało interaktywny spektakl. Wspólne śpiewanie oraz udział w zajęciach plastycznych sprawią, że przedstawienie będzie doskonałą zabawą dla dzieci i rodziców. Dzięki aktorskim zdolnościom autorek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak stanie się niezapomnianym spotkaniem z teatrem.

14.00
„BABY BOOM” MAMA W PRACY. Spotkanie robocze. Wspólnie z moderatorką spotkania Zuzanną Ziomecką zweryfikujemy, czy lansowany przez media model supermatki i pracownika sprawdza się w życiu. Poznamy również mamy,  dla których inspiracją zawodową stały się narodziny dziecka (miejsce: Centrum Informacyjne, MPW).

W gronie zaproszonych gości:
 
1. Fundacja Św. Mikołaja. Inicjator i organizator konkursu "MAMA W PRACY" . Więcej: www.mamawpracy.pl
2. Fundacja Manzana. Realizuje wraz z Warszawskim Centrum Kobiet projekt: "Mam dzieci i mam pracę". Więcej: manzana.org.pl/mam-dzieci-i-mam-prace
3. Nowa Matka Polka.pl. "Sklep internetowy dla matek nowej generacji". Więcej: www.nowamatkapolka.pl
4. Projekt Mama. Księgarnia. Więcej: www.projektmama.pl
5. Szkoła gotowania dla dzieci. Więcej: www.littlechef.pl. Katia Roman Trzaska.
6. Między Wierszami. Księgarnia. Więcej: www.miedzywierszami.com
7. Firma Przyjazna Mamie - plebiscyt, organizowany przez miesięcznik Dziecko i Poradnik Domowy. Więcej: www.edziecko.pl


14.00–16.00
WARSZTATY SMAKOWE (cukiernicze). Podczas zajęć dzieci wykonają przepyszne, słodkie ciastka z gotowych półproduktów. Każdy mały uczestnik będzie mógł swoje dzieło zabrać do domu lub zjeść na miejscu.

15.00
„CZYTANKI POD GRUSZĄ” i LOTERYJKA DLA DZIECI. Aktorka Judyta Turan przeczyta „Tajemnicę pociągu” i „Rok z Linneą” wydawnictwa Zakamarki oraz "Serce w butelce" wydawnictwa Mam.

16.00–18.00
WARSZTATY PLASTYCZNE – robienie kukiełek. Dzieci wymyślają, jaką postać chcą zrobić, a prowadząca rysuje ją i wycina z tektury. Następnie dzieci samodzielnie malują, wyklejają i przygotowują kukiełkę. Zabawa przy użyciu różnych materiałów, od bibuły i wełny po tekturę.

NIEDZIELA, 20 czerwca 2010

12.00–14.00

WARSZTATY OGRODNICZE. Każdy uczestnik wykona dekoracyjną doniczkę, w której samodzielnie zasieje roślinkę.

13.00 - 14.30

JOGA DLA DZIECI I RODZICÓW to nie tylko chwila na relaksu, ale również doskonała propozycja na wspólne spędzanie czasu i dobrą zabawę. Zajęcia dla początkujących i inaugurujących swoją przygodę z jogą. Ćwiczymy na bosaka lub w skarpetkach.

14.00–16.00  

WARSZTATY PLASTYCZNE – robienie kukiełek. Dzieci wymyślają, jaką postać chcą zrobić, a prowadząca rysuje ją i wycina z tektury. Następnie dzieci samodzielnie malują, wyklejają i przygotowują kukiełkę. Zabawa przy użyciu różnych materiałów, od bibuły i wełny po tekturę.


15.00

„CZYTANKI POD GRUSZĄ” i LOTERYJKA DLA DZIECI. Aktorka Maria Konarowska przeczyta: „Tajemnicę pociągu” i „Rok z Linneą” wydawnictwa Zakamarki oraz "Serce w butelce" wydawnictwa Mam.

A za tydzień, 26 CZERWCA, zapraszamy na DZIECIĘCĄ MASĘ KRYTYCZNĄ!, czyli spacer po Warszawie trasą opracowaną i prowadzoną przez pisarkę i przewodniczkę warszawską Sylwię Chutnik. Przygotowany specjalnie pod kątem mam i dzieci. Okaże się, jakie atrakcje ukrywa przed nami stolica? Startujemy spod Klubokawiarni Chłodna 25, finał na Skwerze Hoovera. 26 czerwca 2010 , Godz. 14.00, start: Chłodna 25


Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „WARSZAWIANKI”, nowego projektu Muzeum Powstania Warszawskiego, realizowanego jest we współpracy z organizatorkami festiwalu „Warszawa jest kobietą”. Celem jest nakreślenie portretu dzisiejszej mieszkanki stolicy, a także zmierzenie się ze związanymi z nim stereotypami. To również próba zarysowania problemów, z jakimi kobiety mierzą się na co dzień oraz znalezienia dla nich rozwiązań. Pierwszą odsłoną projektu jest cykl spotkań „Mama w Warszawie” prowadzonych m.in.: przez redaktorkę Zuzannę Ziomecką z pisma GaGa oraz pisarkę Sylwię Chutnik z Fundacji MaMa. Jakie warszawskie organizacje wspierają młode mamy? Co robić, żeby nie stracić kontaktu z zawodem? Gdzie w Warszawie znaleźć dobrą opiekunkę albo miejsca przyjazne mamom z dziećmi? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni do współpracy znani artyści, animatorzy kultury, działacze społeczni oraz politycy, którzy chcą wyjść naprzeciw mamom, pragnącym połączyć opiekę nad dzieckiem z rozwojem osobistym i zawodowym.

Zobacz także

Nasz newsletter