Dziękuję za wolność.

15 stycznia 2014 gen. Stefan Starba-Bałuk kończy 100 lat. Z tej okazji podziękujmy mu za wolność! Dla uczczenia setnych urodzin Stefana Starba-Bałuka - jednego z ostatnich żyjących Cichociemnych, Powstańca Warszawskiego, fotoreportera...

15 stycznia 2014 gen. Stefan Starba-Bałuk kończy 100 lat. Z tej okazji podziękujmy mu za wolność! Dla uczczenia setnych urodzin Stefana Starba-Bałuka - jednego z ostatnich żyjących Cichociemnych, Powstańca Warszawskiego, fotoreportera - Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało projekt „Dziękuję za wolność”.

 

Na fanpage’u MPW > została uruchomiona aplikacja, dzięki której każdy użytkownik może dodać swoje podziękowania dla Generała. Jak to zrobić? Wystarczy:
1. pobrać plik z projektem karty z podziękowaniami >
2. wydrukować,
3. zrobić sobie zdjęcie trzymając przed sobą kartę „DZIĘKUJĘ ZA WOLNOŚĆ” i wgrać je do aplikacji.
4. Po wgraniu zdjęcia do aplikacji zachęcamy do udostępnienia go na swojej facebookowej tablicy lub profilu na Instagramie. W tych przypadkach należy pamiętać o tagu #dziekujezawolnosc.

Podziękowania można składać do 15 stycznia włącznie, czyli do końca dnia setnych urodzin Generała.

 

W najbliższych dniach w kilku miejscach w centrum Warszawy pojawią się nasi Wolontariusze, którzy będą zachęcać przechodniów do udziału w akcji. Wolontariusze będą ze sobą mieli karty z podziękowaniami wydrukowane w większym formacie, dzięki czemu wystarczy kilka sekund, by przyłączyć się do podziękowań.

Przygotowaliśmy również spot promocyjny, w którym wystąpili idole młodego pokolenia – artyści i sportowcy m.in. windsurferka Zofia Noceti-Klepacka, raper Włodi i plastyk Przemek „Trust” Truściński. Spot będzie emitowany w Internecie na kanałach Muzeum Powstania Warszawskiego oraz na ekranach w warszawskich tramwajach. Premiera spotu w sobotę 11 stycznia.

Oprawę graficzną projektu przygotował Grzegorz „Forin” Piwnicki – grafik, grafficiarz, projektant okładek, twórca interaktywnej gry miejskiej „O Was Pamięta-my - 63 dni z życia Warszawy”. Aplikację przygotowała firma Mainpage.

Oprócz działań w Internecie chcemy uczcić urodziny Generała poprzez wyświetlanie życzeń i podziękowań na warszawskich wieżowcach m.in. na Marriocie. Chcemy, żeby dzień setnych urodzin Generała był świętem całej Warszawy.

Skąd nazwa projektu „DZIĘKUJĘ ZA WOLNOŚĆ”? Wolność jest jedną z tych wartości, które łączą pokolenia. Może być rozumiana na różne sposoby, ale jest tak samo ważna dla Powstańców Warszawskich, jak współczesnych artystów czy wreszcie dla młodego pokolenia Polaków. Podziękowanie Generałowi za wolność za pośrednictwem aplikacji na faceboku jest połączeniem tradycji z nowoczesnością. Chcemy pokazać, że wbrew pozorom te odległe od siebie pokolenia może dużo łączyć.

Szczegóły:
www.facebook.com/1944pl
www.1944.pl
www.facebook.com/PamietaMY
http://instagram.com/1944pl

Zobacz także

Nasz newsletter