Ekran z dziadkiem: „Godzina pąsowej róży”

11 maja

Kontynuujemy cykl comiesięcznych spotkań, podczas których prezentujemy polskie filmy dla młodzieży nakręcone na przełomie lat 60. i 70 XX wieku.

Pokażemy fantastyczne polskie produkcje filmowe uczące postaw w grupie, szacunku do tradycji, określające co jest ważne, kształtujące wyobraźnię, emocjonalność, charaktery i prawidłowe wzorce wychowawcze, bez nadmiernej moralistyki.

Na podróż do przeszłości zapraszamy całe rodziny. Udowodnimy, że bez pomocy efektów specjalnych, spektakularnych pościgów i wielomilionowych budżetów można nakręcić film opowiadający o fascynującej przygodzie w świecie dziecięcych marzeń, przyjaźni i dramatów.

Na najbliższym spotkaniu zaprezentujemy film Godzina pąsowej róży w reż. Haliny Bielińskiej. Wspólnie przeżyjemy romantyczną podróż w czasie. Będzie śmiesznie i wzruszająco, a na koniec podyskutujemy o podróżach w czasie tych na serio i tych z uśmiechem.

11 maja (czwartek), godz. 18.00 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny po rejestracji mailowej: ekran@1944.pl 

Projekt realizowany przy współpracy Studia Filmowego Kadr i Filmoteki Narodowej.

kadry z filmu

Zobacz także

Nasz newsletter