Ekran z dziadkiem: „Gruby”

28.01

Zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań, podczas których prezentujemy polskie filmy dla młodzieży nakręcone na przełomie lat 60. i 70 XX wieku.

Tym razem przeniesiemy się na Dolny Śląsk, gdzie poznamy naszych bohaterów, rozpoczynających nowy rok szkolny, na ziemiach, gdzie echa wojny są nie tylko przykrym wspomnieniem, ale także niebezpieczną rzeczywistością. Oczywiście nie zabraknie przygody, sensacji, tajemniczych podziemi, szpiegów, skarbów, a nawet młodzieńczych miłości. To wszystko zobaczymy w trzech odcinkach serialu „Gruby” w reżyserii Wojciecha Fiwka.

28 stycznia (niedziela)
godz. 12.00
Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, MPW
Wstęp wolny

Na podróż do przeszłości zapraszamy całe rodziny. Udowodnimy, że bez pomocy efektów specjalnych, spektakularnych pościgów i wielomilionowych budżetów można nakręcić obraz opowiadający o fascynującej przygodzie w świecie dziecięcych marzeń, przyjaźni i dramatów.

Nowa edycja cyklu poświęcona jest filmom krótkometrażowym (we współpracy z Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi) oraz telewizyjnym serialom (we współpracy z Telewizją Polską).

 

Zobacz także

Nasz newsletter