Festiwal Teatralny Wolność

teatr

To ogólnopolski festiwal najlepszych spektakli tworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem jest walka o wolność w kontekstach zarówno historycznych, jak i współczesnych.

Właściwie sami się zastanawiamy, dlaczego tak późno wpadliśmy na ten pomysł.

Po pierwsze, Muzeum Powstania Warszawskiego odwiedzają codziennie tysiące osób z całej Polski. Młodzi ludzie chętnie spędzają tu całe godziny, ponieważ potrafimy opowiadać o historii w atrakcyjny sposób.

Po drugie, Muzeum Powstania Warszawskiego to jedyne muzeum w kraju, w którym teatr ma swoje stałe miejsce. Co roku zapraszamy do współpracy najlepszych reżyserów i reżyserki, którzy konfrontują swoją wyobraźnię i wrażliwość z wyjątkową przestrzenią historii i pamięci. Tylko my organizujemy premiery teatralne 1 sierpnia o północy. Kto z nami współpracował? Na pewno znacie takie nazwiska jak: Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Michał Zadara, Agata Duda-Gracz, Agnieszka Glińska, Borys Szyc, Magdalena Cielecka, Ewa Błaszczyk, Agnieszka Grochowska, Iwan Wyrypajew czy Jan Klata. A to przecież tylko niektórzy artyści związani ze sceną w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W trakcie zwiedzania, na lekcjach muzealnych i na naszych spektaklach spotykamy tych samych młodych ludzi, którzy szukają dla siebie i swoich pomysłów przestrzeni artystycznej wolności.

Dla nich właśnie organizujemy Festiwal Teatralny Wolność!

Zróbcie spektakl, nagrajcie go i wyślijcie do nas. Na zgłoszenia czekamy do 24 marca 2023 roku.

Najlepsze przedstawienia pokażemy 18 i 19 kwietnia 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwycięski spektakl otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5000 zł oraz nagrody rzeczowe dla twórców przedstawienia.

Dwa dni w najlepszym teatralnym towarzystwie, warsztaty z najważniejszymi polskimi artystami oraz specjalna scena w Muzeum Powstania Warszawskiego i zespół techniczny do waszej dyspozycji. Dla osób kochających teatr to będzie miejsce, gdzie warto być, gdzie warto się pokazać i gdzie można bardzo dużo nauczyć się o teatrze i o sobie. Chcemy, by nasz festiwal stał się przystankiem na waszej drodze do szkół artystycznych i na zawodowe sceny.

Jesteśmy pewni, że wśród was są talenty wyróżniające się pod względem wrażliwości i postawy wobec zmieniającego się świata. Ten festiwal jest dla was.

Nasz festiwal wspierają: Maciej Musiał (aktor) i Łukasz Maciejewski (krytyk teatralny i filmowy).

Informacje dotyczące wymogów formalnych znajdziecie w regulaminie festiwalu: LINK

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania, piszcie tu: festiwalwolnosc@1944.pl.

Bezpłatne webinary

Zanim wyślecie nam swoje projekty, skorzystajcie z darmowych webinarów. Możecie je obejrzeć TUTAJ.

Za nami spotkania z reżyserem Michałem Zadarą, aktorką Dominiką Kluźniak, dramatopisarką Weroniką Murek, scenografką i kostiumografką Anną Marią Karczmarską oraz choreografem Leszkiem Bzdylem. Porady twórców mogą się przydać przy pracy nad Waszymi spektaklami.

Patronat medialny nad projektem objął portal e-teatr


Zobacz także

Nasz newsletter