Koncert: Smolik/Grosiak/Miuosh „Historie” na rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

w Parku Wolności

W 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy artystę, który od lat jest na polskim rynku synonimem oryginalności i jakości, jednego z najlepszych polskich producentów - Smolika. Efektem tej współpracy jest płyta „Historie” Smolika z gościnnym udziałem Natalii Grosiak i Miuosha.

Zaproszeni do tego wyjątkowego koncept albumu artyści zmierzyli się z niezwykłym materiałem wspomnieniowym dotyczącym życia Powstańców po Powstaniu Warszawskim. Te poruszające historie opowiadają o tym, jak głębokie piętno na życiu Powstańców odcisnęły wydarzenia z 1944 roku, jak potoczyły się dalsze losy mieszkańców Warszawy i czy po latach wojny odnaleźli swoich bliskich. Część z tych historii zupełnie niespodziewanie kończy się szczęśliwym i wzruszającym finałem, jednak wiele z nich przepełnionych jest dramatycznym zmaganiem z powojenną rzeczywistością. Inspiracja do stworzenia albumu były historie czterech konkretnych osób: Aliny Augustowskiej-Mrozowskiej, Ireny Łoś, Danuty Szlajmer, Henryka Stefana Kaweckiego.


Muzykę do wspomnień skomponował Smolik, teksty napisali Natalia Grosiak i Miłosz „Miuosh” Borycki.

W dniu premiery płyty, 29 lipca 2016 r. w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wyjątkowy koncert promujący to wydawnictwo. Tego wieczoru, oprócz Smolika, Natalii Grosiak, Miuosha i towarzyszącego im zespołu, na scenie pojawią się również specjalnie zaproszeni goście – Magdalena Berus oraz Dawid Ogrodnik, którzy będą czytali wykorzystane na albumie fragmenty wspomnień z Archiwum Historii Mówionej.

29 lipca (piątek) godz. 21.00. Bilety w cenie 14 zł do nabycia w kasie Muzeum, on-line na bilety.1944.pl oraz bezpośrednio przed koncertem. 

Płytę promuje singiel „Alunia”, muzyka Andrzej Smolik, tekst i wykonanie: Natalia Grosiak:

Smolik & Natalia Grosiak - Alunia

HISTORIE
SMOLIK/GROSIAK/MIUOSH
PREMIERA PŁYTY: 29.07.2016
Wydawca płyty: Muzeum Powstania Warszawskiego
Wydawca i dystrybutor: Wydawnictwo AGORA
Producent: Kayax
Producent muzyczny: Andrzej Smolik Smolik
Muzyka: Andrzej Smolik
Teksty: Natalia Grosiak i Miłosz Borycki Miuosh
Mix i mastering nagrań: Andrzej Smolik

 

SMOLIK/GROSIAK/MIUOSH
koncert „HISTORIE” poświęcony wspomnieniom Powstańców Warszawskich, dotyczących życia po Powstaniu.
Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego

Zobacz także

Nasz newsletter