Koncert Tomasz Stańko Quartet „Wolność w sierpniu” z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek i Brodki.

26 lipca w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert jazzowy z udziałem Tomasza Stańko, jako gospodarza wieczoru...

26 lipca w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert jazzowy z udziałem Tomasza Stańko, jako gospodarza wieczoru, oraz jego gości - Anny Marii Jopek oraz Brodki. Artyści zaprezentują wyjątkowy repertuar wzbogacony o utwory specjalnie przygotowane na tę okazję. Propozycja ta skierowana jest nie tylko do znawców jazzu, ale także dla publiczności mniej osłuchanej z muzyką improwizowaną.


Zarówno gospodarz tego koncertu jak i zaproszone wokalistki to klasa sama w sobie, uwielbiani i doceniani zarówno w Polsce jak i zagranicą. Tomasz Stańko to światowej sławy polski jazzman, który z towarzyszeniem Tomasz Stańko Quartet zaprezentuje materiał z płyty „Wolność w sierpniu” nagranej dla Muzeum Powstania Warszawskiego oraz całkiem nowy utwór przygotowany specjalnie na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.


26 lipca (sobota), godz. 21.00. Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp biletowany. Bilety do kupienia w kasie Muzeum powstania Warszawskiego oraz w dniu koncertu. Cena biletu: 14 zł. Dzieci i młodzież do 14. roku życia: wstęp wolny.

ZOBACZ TRANSMISJĘ LIVE W JAKOŚCI FULL HD!


Ważnym elementem wydarzenia będzie oprawa świetlna na najwyższym światowym poziomie. Wykorzystując najnowocześniejsze metody chcemy sprawić by koncert był niezapomniany nie tylko ze względu na muzykę.


W ciągu ostatniej dekady żaden polski artysta nie wykonał tak radykalnego zwrotu swojej kariery jak Brodka. Z bardzo zdolnej, ale jednak obracającej się w mocno komercyjnym popie wokalistki, Brodka, za sprawą albumu Granda przeistoczyła się w świadomą i poszukującą artystkę, oddzielającą grubą kreską swoją przeszłość. GRANDA" okazała się największym sukcesem w dotychczasowej karierze Brodki. Płyta szybko okryła się podwójną platyną, a Monika i producent płyty, Bartek Dziedzic zebrali świetne recenzje i nagrody. Brodka otrzymała m.in. Różę Gali, SuperHiro, nominację do Paszportu Polityki. Akademia Fonograficzna nagrodziła „Grandę” czterema Fryderykami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Teledysk Roku i Produkcja Muzyczna Roku. Single “W pięciu smakach”, “Granda” i “Krzyżówka dnia” znają wszyscy. Również singlowy „Varsovie” pochodzący z EP-ki „LAX” stał się wielkim przebojem Brodki królując na wszelkich liczących się listach przebojów. Prężnie rozwija się również jej kariera zagraniczna. Brodka pracuje obecnie nad nowym albumem.


Anna Maria Jopek to wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in. Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro Neves, Makoto Ozone). Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi.


Plenerowe koncerty rocznicowe w Muzeum Powstania Warszawskiego to największe imprezy organizowana corocznie z okazji obchodów wybuchu Powstania. Rok rocznie przyciągają 7 tys. publiczność. Dotychczas zagrali dla nas m.in.: Aga Zaryan, Tomasz Stańko, Apocalyptica, Karolina Cicha, T.Love, Pustki, Lao Che, Fisz i Emade, Armia, Dezerter, Tymon Tymański, Czesław Mozil, Mamadou Diouf, Morowe Panny.

Wstęp na imprezę jest równoznaczny z akceptacją REGULAMINU >

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM OBCHODÓW 70. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO >

Zobacz także

Nasz newsletter