LUXTORPEDA - „Za Wolność”. Koncert z cyklu „Pamiętamy ‘44”.

W cyklu „PAMIĘTAMY 44” wystąpią w tym roku artyści od lat cieszący się uznaniem i popularnością, słynący ze swojej bezkompromisowości zarówno w warstwie tekstowej i muzycznej czyli Luxtorpeda...

W cyklu „PAMIĘTAMY 44” wystąpią w tym roku artyści od lat cieszący się uznaniem i popularnością, słynący ze swojej bezkompromisowości zarówno w warstwie tekstowej i muzycznej czyli zespół Luxtorpeda. Zaprezentują oni premierowy, specjalnie przygotowany na tę okazję materiał oraz repertuar z najnowszej płyty zespołu. Nie zanie oczywiście słynnego utworu „Za wolność”. Zespół jest obecnie jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzyki rockowej, nieustannie koncertującym po całej Polsce.

Ważnym elementem wydarzenia będzie oprawa świetlna na najwyższym światowym poziomie. Wykorzystując najnowocześniejsze metody chcemy sprawić by koncert był niezapomniany nie tylko ze względu na muzykę.

25 lipca (piątek), godz. 21.00. Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp biletowany. Bilety do kupienia w kasie Muzeum powstania Warszawskiego oraz w dniu koncertu. Cena biletu: 14 zł. Dzieci i młodzież do 14. roku życia: wstęp wolny.


Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii.
Luxtorpeda ma na koncie 4 nominacje do nagrody Fryderyk 2011 otrzymując nagrodę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa oraz dwie Złote Płyty.
Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp. Zespół otrzymał również "złotego bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".
Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem "A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki"


Plenerowe koncerty rocznicowe w Muzeum Powstania Warszawskiego to największe imprezy organizowana corocznie z okazji obchodów wybuchu Powstania. Rok rocznie przyciągają 7 tys. publiczność. Dotychczas zagrali dla nas m.in.: Aga Zaryan, Tomasz Stańko, Apocalyptica, Karolina Cicha, T.Love, Pustki, Lao Che, Fisz i Emade, Armia, Dezerter, Tymon Tymański, Czesław Mozil, Mamadou Diouf, Morowe Panny.

Udział w koncercie jest równoznaczny z akceptacją REGULAMINU >

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM OBCHODÓW 70. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO >

Zobacz także


„Pamiętnik z powstania warszawskiego” – spektakl/oratorium.

Spór o sens Powstania Warszawskiego trwa nieprzerwanie. To dramatyczne doświadczenie w każdym czasie i w każdym pokoleniu domaga się interpretacji; mówi się o nim poprzez...

więcej

"Operacja Muzeum" - promocja książki.

Wydawnictwo Fronda oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na promocję książki „Operacja Muzeum” autorstwa Agnieszki Sopińskiej Jaremczak. Czas: 7 sierpnia 2014 r., godz. 18:00. Miejsce: Muzeum Powstania...

więcej

Rodzinna gra miejska "Żoliborz żagwiący".

Rodzinna gra miejska "Żoliborz żagwiący" to nasza propozycja dla rodzin, które lubią ciekawie i aktywnie spędzać razem czas. W trakcie gry poznamy historię walk na Żoliborzu - jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy...

więcej

Wykłady historyczne - czerwiec.

Serdecznie zapraszamy na wykłady historyczne prowadzone przez przewodników Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykłady będą prowadzone w dwie środy kwietnia zawsze o godz. 18.00 w Muzeum Powstania...

więcej