LUXTORPEDA - „Za Wolność”. Koncert z cyklu „Pamiętamy ‘44”.

W cyklu „PAMIĘTAMY 44” wystąpią w tym roku artyści od lat cieszący się uznaniem i popularnością, słynący ze swojej bezkompromisowości zarówno w warstwie tekstowej i muzycznej czyli Luxtorpeda...

W cyklu „PAMIĘTAMY 44” wystąpią w tym roku artyści od lat cieszący się uznaniem i popularnością, słynący ze swojej bezkompromisowości zarówno w warstwie tekstowej i muzycznej czyli zespół Luxtorpeda. Zaprezentują oni premierowy, specjalnie przygotowany na tę okazję materiał oraz repertuar z najnowszej płyty zespołu. Nie zanie oczywiście słynnego utworu „Za wolność”. Zespół jest obecnie jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzyki rockowej, nieustannie koncertującym po całej Polsce.

Ważnym elementem wydarzenia będzie oprawa świetlna na najwyższym światowym poziomie. Wykorzystując najnowocześniejsze metody chcemy sprawić by koncert był niezapomniany nie tylko ze względu na muzykę.

25 lipca (piątek), godz. 21.00. Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp biletowany. Bilety do kupienia w kasie Muzeum powstania Warszawskiego oraz w dniu koncertu. Cena biletu: 14 zł. Dzieci i młodzież do 14. roku życia: wstęp wolny.


Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii.
Luxtorpeda ma na koncie 4 nominacje do nagrody Fryderyk 2011 otrzymując nagrodę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa oraz dwie Złote Płyty.
Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp. Zespół otrzymał również "złotego bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".
Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem "A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki"


Plenerowe koncerty rocznicowe w Muzeum Powstania Warszawskiego to największe imprezy organizowana corocznie z okazji obchodów wybuchu Powstania. Rok rocznie przyciągają 7 tys. publiczność. Dotychczas zagrali dla nas m.in.: Aga Zaryan, Tomasz Stańko, Apocalyptica, Karolina Cicha, T.Love, Pustki, Lao Che, Fisz i Emade, Armia, Dezerter, Tymon Tymański, Czesław Mozil, Mamadou Diouf, Morowe Panny.

Udział w koncercie jest równoznaczny z akceptacją REGULAMINU >

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM OBCHODÓW 70. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO >

Zobacz także


Podwórkowi Powstańcy, czyli dzieci w Powstaniu.

Czy wiesz, co robiły dzieci podczas Powstania Warszawskiego? Co to było bocianie gniazdo? Jak działały powstańcza kuchnia i szpital? Przyjdź koniecznie do Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego...

więcej

"Operacja Muzeum" - promocja książki.

Wydawnictwo Fronda oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na promocję książki „Operacja Muzeum” autorstwa Agnieszki Sopińskiej Jaremczak. Czas: 7 sierpnia 2014 r., godz. 18:00. Miejsce: Muzeum Powstania...

więcej

"Zdobyć miasto" - nowy film dokumentalny Ewy Ewart.

Lawrence Toft, 92 - letni pilot RAF nie kryjąc emocji opowiada przed kamerą o locie jaki wykonał w nocy z 14 na 15 sierpnia 1944 roku. Jego celem było dokonanie zrzutu dla walczącej Warszawy. To była niezwykle trudna...

więcej

Sukces filmu "Powstanie Warszawskie".

Film "Powstanie Warszawskie" obejrzało już ponad 500 tysięcy widzów. Frekwencja będzie się jeszcze zwiększać, ponieważ film jest wciąż wyświetlany w wielu kinach na terenie całej Polski. Wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli...

więcej