Kurs introligatorski.

W październiku rusza kurs introligatorski dla studentów organizowany przez Pracownię Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnicy kursu zdobędą teoretyczne i praktyczne umiejętności w dziedzinie introligatorstwa. Podczas kursu...

W październiku rusza kurs introligatorski dla studentów organizowany przez Pracownię Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnicy kursu zdobędą teoretyczne i praktyczne umiejętności w dziedzinie introligatorstwa. Podczas kursu wykonają od podstaw oprawę artystyczną jednej książki. Warsztaty obejmować będą m.in.: zdobienie papieru, przygotowanie wyklejki, szycie bloku książki, zaciąganie płótna lub skóry, zdobienie oprawy.

Każdy z uczestników kursu samodzielnie wykona jedną książkę, poznając jej budowę. Mile widziane u uczestników kursu będą zdolności manualne (podstawy szycia ręcznego, operowania młotkiem) i zmysł estetyczny - prosimy o przygotowanie mini portfolio własnych dokonań artystycznych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają ok 4 godziny.

Kurs rozpocznie się w październiku 2014 i potrwa do czerwca 2015. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w Pracowni Konserwacji w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgłoszenia wraz z osobistym portfolio artystycznym należy przesyłać do 30 września 2014 na adres matosek.p@gmail.com >. Można również zgłaszać się telefonicznie: 22 539 79 27. Koszt kursu - 100 zł.

UWAGA: W zgłoszeniu należy podać krótkie uzasadnienie chęci uczestniczenia w kursie.

Zobacz także

Nasz newsletter