"Leksykon militariów Powstania Warszawskiego" - spotkanie promocyjne.

Zapraszamy na prezentację najnowszego wydawnictwa Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Leksykon militariów Powstania Warszawskiego”...

Zapraszamy na prezentację najnowszego wydawnictwa Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Leksykon militariów Powstania Warszawskiego”. W spotkaniu udział wezmą: płk Edmund Baranowski – uczestnik Powstania Warszawskiego, płk Piotr Gąstał – dowódca GROM-u, Michał Komuda – redaktor Leksykonu, dr Daniel Koreś – historyk z IPN oraz Jan Ołdakowski – Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Spotkanie poprowadzi dr Łukasz Michalski - Zastępca Dyrektora BEP IPN. Po promocji odbędzie się bezpłatne, tematyczne zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem w godz. 14:30, 16:00, 17:30. Na zwiedzających czekają quizy z nagrodami. Wstęp wolny.

"Leksykon militariów Powstania Warszawskiego" to pierwsza, i to tak obszerna publikacja, prezentująca broń i wyposażenie Polaków i Niemców, walczących o Warszawę latem 1944 roku. W każdym ze 165 haseł mieści się nie tylko historia i opis broni lub elementu umundurowania wraz z fotografią współczesną, ale też interesujące szczegóły z nimi związane, archiwalne zdjęcia, relacje Powstańców. Dodatkowym walorem publikacji jest poszerzenie jej o opis broni i sprzętu niosących im pomoc aliantów, jak również podstawową bibliografię.

Zobacz także

Nasz newsletter