Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum z Powstańcem oraz przewodnikiem Wolontariuszem, pokazy filmu „Miasto ruin”, próba odpowiedzi na pytanie czym jest wolontariat w Muzeum Powstania Warszawskiego...

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum z Powstańcem oraz przewodnikiem Wolontariuszem, pokazy filmu „Miasto ruin”, próba odpowiedzi na pytanie czym jest wolontariat w Muzeum Powstania Warszawskiego, a także warsztaty dla pracowników instytucji, jak prowadzić i jak zarządzać projektami z udziałem Wolontariuszy w instytucjach kultury. 5 grudnia w Muzeum Powstania Warszawskiego już po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia Muzeum staje się miejscem, które nie tylko na co dzień korzysta z pomocy Wolontariuszy, ale również promuje Wolontariat w instytucjach kultury.

Praca wolontariuszy to jednocześnie służba i przygoda. Są dla nas niezwykle cenni. Stawiamy im trudne, ambitne zadania, umieszczamy w strategicznych miejscach np. wykonują wywiady z Powstańcami, pracują jako przewodnicy na ekspozycji. W dniu, w którym wolontariusze nie zjawili by się w pracy, byłby dniem, w którym muzeum nie mogłoby normalnie funkcjonować. – powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

W ramach akcji zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji muzealnej z Wolontariuszem-przewodnikiem. Zapisy on-line od 20 listopada pod adresem: wolontariat@1944.pl >, zwiedzanie co godzinę od 10 do 18 (ostatnia grupa).

W związku z promocją wolontariatu zapraszamy również do współpracy wolontariuszy z organizacji, fundacji, stowarzyszeń i instytucji kultury, które na co dzień korzystają z pracy Wolontariuszy. Dzięki temu będziemy mogli zaprezentować naszą zróżnicowaną i ciekawą grupę Wolontariuszy oraz podzielić się ich międzypokoleniowymi doświadczeniami. Wolontariat to nie tylko osoby młode, lecz także ludzie dojrzali i ukształtowani, którzy z wielką chęcią dzielą się swoimi radami i życiową mądrością z młodszymi kolegami-Wolontariuszami.

Wszyscy chętni, którzy tego dnia odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego będą mieli możliwość zaczerpnięcia informacji o wolontariacie.

W ramach wspólnego świętowania na wolontariuszy z Muzeum oraz innych instytucji będzie czekać niespodzianka oraz możliwość zwiedzania Muzeum „po zmroku”.  

Zobacz także

Nasz newsletter