Muzeum Powstania Warszawskiego na XVIII Przystanku Woodstock.

W tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego po raz drugi zagra na XVII Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W zeszłym roku nasz pawilon odwiedziło prawie 6 tys. Woodstockowiczów...

W tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego po raz drugi zagra na XVII Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W zeszłym roku nasz pawilon odwiedziło prawie 6 tys. Woodstockowiczów, w tym roku spodziewamy się ich jeszcze więcej!

Kilkunastoosobowa grupa pracowników i wolontariuszy MPW od 1 do 4 sierpnia będzie prezentować działalność Muzeum Powstania Warszawskiego
na Akademii Sztuk Przepięknych. Na gości naszego namiotu czekają m.in. powstańcze kino polowe, warsztaty plakatowe „Ty i ja”, które poprowadzi znany grafik Ryszard Kajzer, a także wspólne tworzenie koszulek z okazji 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Spośród licznie zaplanowanych atrakcji uczestnicy festiwalu będą także mieli okazję obejrzeć film „Miasto ruin” oraz dowiedzieć się w jaki sposób powstał ten wyjątkowy projekt, dokumentujący skalę zniszczeń Warszawy po Powstaniu Warszawskim. Codziennie będzie można wziąć udział w warsztatach z prowadzenia wywiadu biograficznego, a w namiocie będą również pokazywane zbiory z muzealnego Archiwum Historii Mówionej. Przez cały Festiwal pod patronatem MPW będzie odbywać się casting do najnowszego filmu Mariusza Malca opartego na motywach „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego i WOŚP

Muzeum Powstania Warszawskiego od wielu lat współpracuje z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując co rocznie muzealny sztab w trakcie kolejnych finałów. W tym roku Muzeum weźmie udział w edukacyjno – kulturalnym projekcie, jakim jest Akademia Sztuk Przepięknych działająca podczas XVII Przystanku Woodstock.

MARIUSZ MALEC - reżyser i scenarzysta, absolwent filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i reżyserii na WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Autor wielu nagradzanych filmów na festiwalach w kraju i za granicą, m.in. Grand Prix Tampere International Film Festival za film „Cicha przystań” i Nagroda za Scenariusz Pyongyang Film Festival dla filmu „Człowiek wózków”. Dla Teatru Telewizji zrealizował trzy spektakle: „Przerwana rozmowa”, „Zostawmy to przeznaczeniu” i „Pseudonim ANODA”. Prezydent Bronisław Komorowski objął patronatem honorowym jego ostatni dokument „Oni szli szarymi szeregami”.


RYSZARD KAJZER - projektant grafik; absolwent PLSP w Bydgoszczy; uzyskał dyplom w pracowni prof. Lecha Majewskiego, na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Prowadzi zajęcia na macierzystej uczelni, gdzie otrzymał stopień doktora. Specjalizuje się w dziedzinie plakatu, grafiki wydawniczej oraz ilustracji. Prowadził warsztaty projektowania plakatu na uczelniach w Sztutgarcie, Helsinkach i Budapeszcie. Laureat wielu konkursów w Polsce i za granicą. Prace w zbiorach muzeów i galerii całego świata.
 

 

Zobacz także

Nasz newsletter