Bilety na spektakl "Powstanie".

Zapraszamy na spektakl teatralny "Powstanie" w reżyserii Radosława Rychcika, w ramach 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, którego premiera odbędzie się 1 sierpnia, o godz. 24.00, w Sali pod Liberatorem...

Zapraszamy na spektakl teatralny "Powstanie" w reżyserii Radosława Rychcika, w ramach 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, którego  premiera odbędzie się 1 sierpnia, o godz. 24.00, w Sali pod Liberatorem. Wstęp z zaproszeniami. Na spektakle w dniach 2-5 sierpnia bilety do nabycia on-line oraz w kasach Muzeum Powstania Warszawskiego.

Sprzedaż biletów w kasach Muzeum Powstania Warszawskiego:

Bilety w cenie: widownia teatralna 14 zł, widownia kinowa 10 zł. Godziny otwarcia kasy: Poniedziałki, środy, piątki i soboty w godzinach 10.00 - 17.30, czwartki w godzinach 10.00 - 19.30 oraz jeżeli bilety nie zostaną wyprzedane, w dniach wystawiania spektaklu od godziny 10.00 do 20.00. Na bilet teatralny składają się: wejściówka z logo spektaklu oraz bilet wstępu do Muzeum Powstania Warszawskiego. Bilet nie upoważnia do zwiedzania ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego.


Sprzedaż biletów on-line przez Allegro.pl:

Bilety w cenie: widownia teatralna 14 zł, widownia kinowa 10 zł. Podstawą do wstępu na spektakl jest wydruk maila potwierdzającego dokonanie zakupu on-line.

2 sierpnia, godz. 20.00 KUP BILET NA WIDOWNIE TEATRALNĄ >  KUP BILET NA WIDOWNIĘ KINOWĄ > 3 sierpnia, godz. 20.00 KUP BILET NA WIDOWNIE TEATRALNĄ >  KUP BILET NA WIDOWNIĘ KINOWĄ > 4 sierpnia, godz. 20.00 KUP BILET NA WIDOWNIE TEATRALNĄ >  KUP BILET NA WIDOWNIĘ KINOWĄ > 5 sierpnia, godz. 20.00 KUP BILET NA WIDOWNIE TEATRALNĄ >  KUP BILET NA WIDOWNIĘ KINOWĄ >

Terminy spektakli: 2, 3, 4 i 5 sierpnia, godz. 20.00, Sala pod Liberatorem Muzeum Powstania Warszawskiego.


„Powstanie” toczy się w przestrzeni eksperymentu, zadania, gry. Jest to obszar zamkniętego pokoju; akwarium, w którym znajduje się dziesięcioro młodych ludzi. Uwięzieni, oblężeni, otoczeni przez nieznane zewnętrze, tkwią w sytuacji bez wyjścia. Są jak bohaterowie eksperymentu porzuceni na pastwę przecinających się pól oddziaływań historii. Jak w złym śnie zmienna czasoprzestrzeń rzuca ich raz w realia Warszawy sierpnia 1944 roku, raz we współczesność. Trwają więc w tej podwójnej egzystencji, odgrywając to role młodych powstańców, to ich dzisiejszych rówieśników.

Ci młodzi ludzie, mimo że przynależą do narodu silnie osadzonego w przeszłości, pozbawieni są jednak świadomości historycznej. Dlatego też, bombardowani przez obrazy i opowieści z Powstania Warszawskiego, muszą podjąć się próby konfrontacji, zmierzenia się z sytuacjami, w które są wrzucani, odniesienia się do zadawanych im do przepracowania tematów: barykady, sztandaru, kanału, głodu, egzekucji, ślubu, bombardowania, śmierci, spotkania z wrogiem etc.

Pytanie, od którego nie są w stanie się uwolnić, brzmi: „Dlaczego to mój głos opowiada historie innego?”. Historia staje się dla nich aktem przemocy, terrorem wymuszającym opowiedzenie się za lub przeciw, niedopuszczającym do zachowania wygodnego dystansu. Bunt wobec historii staje się przestrzenią powstania. A widz, tak jak bohaterowie, nie może pozostać obojętny wobec rozgrywających się na scenie wydarzeń.

Koprodukcja Muzeum Powstania Warszawskiego i Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. G. Holoubka

scenariusz: Radosław Rychcik, Dorota Sobstel
reżyseria: Radosław Rychcik
scenografia i kostiumy: Anna Maria Karczmarska
dramaturgia: Dorota Sobstel
choreografia: Izabela Chlewińska
muzyka: The Natural Born Chillers

Występują: Klara Bielawka, Dobromir Dymecki, Anna Gorajska, Adam Graczyk, Natalia Kalita, Anna Kłos-Kleszczewska, Tomasz Nosiński, Michał Podsiadło, Jaśmina Polak, Marcin Tyrol
Premiera w Muzeum Powstania Warszawskiego: 1 sierpnia 2012 r.
Premiera w Teatrze Dramatycznym: 1 września 2012 r.
 

Zobacz także

Nasz newsletter