Nagroda im. Tomasza Strzembosza

11 wrzesnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się inauguracja konkursu-nagrody im. Tomasza Strzembosza dla młodych historyków.

11 wrzesnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się inauguracja konkursu-nagrody im. Tomasza Strzembosza dla młodych historyków..
Nagroda w wysokości 20 tys.zł. przyznawana będzie co roku za najlepszą książkę dotyczacą najnowszej historii Polski (okresu od wybuchu II wojny światowej).

Organizatorem konkursu jest Fundacja im. Tomasza Strzembosza we współpracy z Instutem Studiów Politycznych PAN.

W skład jury konkursu wchodzą:

Ryszard Kaczorowski - Przewodniczący Jury,
Irena Lasota,
prof. Andrzej Paczkowski,
prof. Wojciech Roszkowski,
prof. Tomasz Szarota,
dr hab. Marek Wierzbicki - Sekretarz Nagrody.

Do konkursu może zostać zgłoszona wyłącznie debiutancka książka bądź druga książka w dorobku autora.
Propozycje książek mogą być zgłaszane do 15 marca pocztą na adres ISP PAN ul. Polna 18/20 00-625 Warszawa, z dopiskiem "Nagorda im. Tomasza Strzembosza", bądź pocztą elektroniczną na adres mflur@isppan.waw.pl.

Ogłoszenie nominowanych przez Jury tytułów, następuje 31 maja. Zaś ogłoszenie i wręczenie nagrody odbywać się będzie co roku w dniu 11 września, w rocznicę urodzin patrona nagrody.

Zobacz także


Komiksy w Metrze

Od 20 GRUDNIA do 9 STYCZNIA zapraszamy na wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie na komiks o Powstaniu Warszawskim. Komiksy oglądać można w galerii Pociąg do Sztuki w METRZE WILANOWSKA. Z kolei w czytelni Muzeum można zobaczyć wszys

więcej

Wyjątkowe wyróżnienie.

8 STYCZNIA honorowe członkostwo Związku Powstańców Warszawskich z rąk gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, Prezesa Związku otrzymali Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy oraz Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania

więcej

Spotkanie z Andą Rottenberg.

Czy Warszawa to przyjazne miejsce dla artystów? Co ją wyróżnia na tle innych stolic kulturalnych Europy? Na te i inne pytania 14 GRUDNIA na Chłodnej 25 odpowie wybitna historyczka i krytyczka sztuki, Anda Rottenberg.

więcej

Warsztaty o Harcerskiej Poczcie Polowej.

Zapraszamy 17 STYCZNIA dzieci w wieku 10-12 lat na warsztaty "Zawiszacy tacy jak My", których gościem będzie sam powstańczy "Zawiszak" Jerzy Kasprzak ps. Albatros. Na warsztatach będzie można nauczyć się przekazywać informacje bez używania głosu i...

więcej