Nagroda im. Tomasza Strzembosza

11 wrzesnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się inauguracja konkursu-nagrody im. Tomasza Strzembosza dla młodych historyków.

11 wrzesnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się inauguracja konkursu-nagrody im. Tomasza Strzembosza dla młodych historyków..
Nagroda w wysokości 20 tys.zł. przyznawana będzie co roku za najlepszą książkę dotyczacą najnowszej historii Polski (okresu od wybuchu II wojny światowej).

Organizatorem konkursu jest Fundacja im. Tomasza Strzembosza we współpracy z Instutem Studiów Politycznych PAN.

W skład jury konkursu wchodzą:

Ryszard Kaczorowski - Przewodniczący Jury,
Irena Lasota,
prof. Andrzej Paczkowski,
prof. Wojciech Roszkowski,
prof. Tomasz Szarota,
dr hab. Marek Wierzbicki - Sekretarz Nagrody.

Do konkursu może zostać zgłoszona wyłącznie debiutancka książka bądź druga książka w dorobku autora.
Propozycje książek mogą być zgłaszane do 15 marca pocztą na adres ISP PAN ul. Polna 18/20 00-625 Warszawa, z dopiskiem "Nagorda im. Tomasza Strzembosza", bądź pocztą elektroniczną na adres mflur@isppan.waw.pl.

Ogłoszenie nominowanych przez Jury tytułów, następuje 31 maja. Zaś ogłoszenie i wręczenie nagrody odbywać się będzie co roku w dniu 11 września, w rocznicę urodzin patrona nagrody.

Zobacz także


Rok 2009 w liczbach.

Zachęcamy do zapoznania się z historią Muzeum Powstania Warszawskiego w 2009 roku! Ponad 500 000 zwiedzających, 1245 lekcji muzealnych, 2200 artykułów prasowych, 1766 relacji telewizyjnych, 450 wywiadów z Powstańcami...

więcej

Wykład Jarosława Trybusia.

Zapraszamy na wykład Jarosława Trybusia z cyklu Architektura Instrukcja Obsługi pt. BGK. PROTOPLASTA WIEŻOWCÓW. Spotkanie odbędzie się 16 GRUDNIA, o godz. 18.30, w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, w Muzeum Powstania Warszawskiego. WSTĘP WOLNY.

więcej

Wielka Orkiestra w Muzeum.

10 STYCZNIA w Muzeum po raz drugi będzie działał Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestować będzie blisko 70 wolontariuszy, czyli dwa razy więcej, niż w zeszłym roku, a zbiórkę przeprowadzą na terenie Muzeum, dzielnic Wola, Ochota i...

więcej

Warsztaty o Harcerskiej Poczcie Polowej.

Zapraszamy 17 STYCZNIA dzieci w wieku 10-12 lat na warsztaty "Zawiszacy tacy jak My", których gościem będzie sam powstańczy "Zawiszak" Jerzy Kasprzak ps. Albatros. Na warsztatach będzie można nauczyć się przekazywać informacje bez używania głosu i...

więcej