Nagroda im. Tomasza Strzembosza

11 wrzesnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się inauguracja konkursu-nagrody im. Tomasza Strzembosza dla młodych historyków.

11 wrzesnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się inauguracja konkursu-nagrody im. Tomasza Strzembosza dla młodych historyków..
Nagroda w wysokości 20 tys.zł. przyznawana będzie co roku za najlepszą książkę dotyczacą najnowszej historii Polski (okresu od wybuchu II wojny światowej).

Organizatorem konkursu jest Fundacja im. Tomasza Strzembosza we współpracy z Instutem Studiów Politycznych PAN.

W skład jury konkursu wchodzą:

Ryszard Kaczorowski - Przewodniczący Jury,
Irena Lasota,
prof. Andrzej Paczkowski,
prof. Wojciech Roszkowski,
prof. Tomasz Szarota,
dr hab. Marek Wierzbicki - Sekretarz Nagrody.

Do konkursu może zostać zgłoszona wyłącznie debiutancka książka bądź druga książka w dorobku autora.
Propozycje książek mogą być zgłaszane do 15 marca pocztą na adres ISP PAN ul. Polna 18/20 00-625 Warszawa, z dopiskiem "Nagorda im. Tomasza Strzembosza", bądź pocztą elektroniczną na adres mflur@isppan.waw.pl.

Ogłoszenie nominowanych przez Jury tytułów, następuje 31 maja. Zaś ogłoszenie i wręczenie nagrody odbywać się będzie co roku w dniu 11 września, w rocznicę urodzin patrona nagrody.

Zobacz także


Rok 2009 w liczbach.

Zachęcamy do zapoznania się z historią Muzeum Powstania Warszawskiego w 2009 roku! Ponad 500 000 zwiedzających, 1245 lekcji muzealnych, 2200 artykułów prasowych, 1766 relacji telewizyjnych, 450 wywiadów z Powstańcami...

więcej

Spotkanie z Andą Rottenberg.

Czy Warszawa to przyjazne miejsce dla artystów? Co ją wyróżnia na tle innych stolic kulturalnych Europy? Na te i inne pytania 14 GRUDNIA na Chłodnej 25 odpowie wybitna historyczka i krytyczka sztuki, Anda Rottenberg.

więcej

Warsztaty o Harcerskiej Poczcie Polowej.

Zapraszamy 17 STYCZNIA dzieci w wieku 10-12 lat na warsztaty "Zawiszacy tacy jak My", których gościem będzie sam powstańczy "Zawiszak" Jerzy Kasprzak ps. Albatros. Na warsztatach będzie można nauczyć się przekazywać informacje bez używania głosu i...

więcej

Wojtek Wieteska w Fotoplastikonie.

Od 15 STYCZNIA w Fotoplastikonie Warszawskim będzie można oglądać wystawę zdjęć 3D, autorstwa Wojtka Wieteski. Muzeum zaprosiło znanego fotografa, by sportretował współczesną Warszawę przy pomocy aparatu...

więcej