New York, New York…

Muzeum Powstania Warszawskiego serdecznie zaprasza do Fotoplastikonu Warszawskiego na wystawę zdjęć stereoskopowych ukazujących Nowy Jork z lat 30. i 60. XX wieku. Nowy Jork, to miasto, które posiada niesamowity styl i klimat...

Muzeum Powstania Warszawskiego serdecznie zaprasza do Fotoplastikonu Warszawskiego na wystawę zdjęć stereoskopowych ukazujących Nowy Jork z lat 30. i 60. XX wieku. Nowy Jork, to miasto, które posiada niesamowity styl i klimat. Miasto, któremu urokowi niejednokrotnie ulegli nie tylko turyści ale i jego mieszkańcy, w którym czas nieustannie nagli, bowiem jak żadne inne miejsce na świecie nadal przyciąga wielu artystów, celebrytów oraz polityków. Do tego magicznego miasta, przybywają różni ludzie z różnych zakątków świata, naturalnie nadając mu wielokulturowości i oryginalności. Na 47 fotografiach prezentowanych w Fotoplastikonie będzie można zobaczyć wielkie budowle i znane miejsca Manhattanu tj. Empire State Building nazywany katedrą wieżowców, Chrysler Building, teatry i kina na Broadwayu, neony i ruch uliczny na Times Square, Statuę Wolności oraz stadion Jankesów w Bronksie czyli wszystko to co w Nowym Yorku trzeba koniecznie zobaczyć. Te i wiele innych zdjęć do zobaczenia tylko w Fotoplastikonie Warszawskim.

 

Fotoplastikon w Al. Jerozolimskich 51 jest unikalny – powstał na początku XX w. i z przerwami działał przez całe stulecie. W swoich zbiorach posiada już ponad 5000 unikalnych stereoskopowych fotografii ułożonych blisko w 100 kolekcji, przedstawiających niemal wszystkie zakątki świata. Czynny od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00 - 18.00.

 

Wystawa „New York, New York …” - Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskich 51, 6 września - 3 października 2012 roku, od wtorku do soboty, w godz. 10.00-18.00. W niedzielę zapraszamy na wystawę prezentującą dawną Warszawę.


 

Zobacz także

Nasz newsletter