Ocaleni z zagłady miasta

Miejscy samorządowcy mieli okazję obejrzenia film „Ocalone dzieciństwo” według scenariusza skierniewiczanina — Andrzeja Krysiaka na podstawie wcześniej wydanej książki tego autora, pod tym samym tytułem.

Miejscy samorządowcy mieli okazję obejrzenia film „Ocalone dzieciństwo” według scenariusza skierniewiczanina — Andrzeja Krysiaka na podstawie wcześniej wydanej książki tego autora, pod tym samym tytułem..
Dokument traktujący o pierwszym domu dziecka dla sierot wojennych, który powstał właśnie w naszym mieście, swoją premierę miał w Muzeum Powstania Warszawskiego. W filmie znalazły się zdjęcia archiwalne z czasów II wojny światowej, a także współczesne obrazki ze Skierniewic i wspomnienia wychowanków ocalałych z wojennej zawieruchy.

W Skierniewicach „Ocalone dzieciństwo” wyświetlane było podczas sesji rady miasta. Na pokazie obecni byli jego bohaterowie. Nie kryli oni wzruszenia, gdy na chanie pojawiały się kadry z ich dzieciństwa i ogarniętej działaniami wojennymi Warszawy.

Autor scenariusza rozpoczął już prace nad kolejnym filmem traktującym o naszym mieście. - Tym razem będzie to nawiązanie do niedawno wydanej książki „Spacerkiem po Skierniewicach” zapowiada Krysiak. Chciałby stworzyć filmowy przewodnik po naszym mieście, pokazujący ciekawe miejsca. Chodzi mi nie tylko o zabytki i klasyczny przewodnik turystyczny.

Głos Skierniewic (05-04-2007)

Zobacz także