Pamiętajmy o Osieckiej.

Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz Fundacja OKULARNICY im. Agnieszki Osieckiej zapraszają na koncert odbywający się w ramach 14. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. 1 października o godz. 19.00...

Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz Fundacja OKULARNICY im. Agnieszki Osieckiej zapraszają na koncert odbywający się w ramach 14. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. 1 października o godz. 19.00 w Sali z Liberatorem będzie można posłuchać nowych interpretacji piosenek ze słowami Agnieszki Osieckiej w wykonaniu finalistów tegorocznego konkursu. Koncert, jako jeden  trzech konkursowych przesłuchań, jest otwarty dla publiczności. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

1 października o godz. 19.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego zabrzmią takie utwory jak Nie całuj mnie pierwsza, Ten mały dreszcz zachęty czy Parademarsz. A wszystko to w ramach 14. Konkursu Pamiętamy o Osieckiej na interpretację piosenek ze słowami Agnieszki Osieckiej. Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum po raz pierwszy włączył się w tegoroczny Festiwal Pamiętamy o Osieckiej w maju, organizując wspólne śpiewanie utworów autorki Gdzie jest szlagier?. Tym razem Instytut pragnie zaprezentować warszawiakom nowe interpretacje piosenek autorstwa Osieckiej w wykonaniu tegorocznych finalistów. Koncert – otwarty dla publiczności, jest jednym z trzech przesłuchań organizowanych w ramach konkursu.

Instytut Stefana Starzyńskiego to oddział Muzeum Powstania Warszawskiego, który promuje wiedzę na temat Warszawy; poprzez swoją działalność stara się przełamywać negatywne stereotypy o stolicy i ukazywać jej prawdziwą, ukrytą tożsamość. Jak wyjaśnia dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski: To głównie dawni i obecni mieszkańcy nadają temu miastu niepowtarzalny klimat. Dlatego też chcemy pokazać jedną z takich postaci, czyli Agnieszkę Osiecką, którą przedstawiliśmy warszawiakom już wcześniej, gdy  była jednym z patronów IV Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje, a teraz Instytut podjął współpracę z Fundacją Okularnicy.

Fundacja OKULARNICY im. Agnieszki Osieckiej powstała z potrzeby opiekowania się pozostawionym  przez Agnieszkę Osiecką dorobkiem literackim oraz prywatnym archiwum dzieł i zapisków stanowiących rodzaj bogatej  kroniki epoki, w której żyła.

Zobacz także

Nasz newsletter