Po co rozmawiać z dziećmi o wojnie?

Zapraszamy rodziców, nauczycieli oraz dziennikarzy na dyskusję „Po co rozmawiać z dziećmi o wojnie?”, która odbędzie się 25 stycznia (wtorek), o godz. 18.00 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Gośćmi spotkania będą eksperci prof. ....

Zapraszamy rodziców, nauczycieli oraz dziennikarzy na dyskusję „Po co rozmawiać z dziećmi o wojnie?”, która odbędzie się 25 stycznia (wtorek), o godz. 18.00 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Gośćmi spotkania będą eksperci prof. dr hab. Adam Frączek, Wojciech Eichelberger, Joanna Białobrzeska, Ewa Świerżewska. Podczas dyskusji będzie istniała możliwość pozostawienia dzieci pod opieką wolontariuszy w Sali Małego Powstańca.


Spotkanie poprowadzi Kuba Wątły
, komentator radiowy i telewizyjny, dyrektor programowy “Radia Bajka”.  25 stycznia, godz. 18.00, Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, wstęp wolny.

Kim są zaproszeni eksperci?


Prof. dr hab. Adam Frączek – pedagog i psycholog zajmujący się problemem agresji wśród dzieci i młodzieży

Joanna Białobrzeska – autorka podręczników dla najmłodszych dzieci, dyrektor przedszkola i szkoły podstawowej „Didasko”

Ewa Świerżewska – redaktor naczelna portalu Qlturka.pl – dziecko i kultura

Wojciech Eichelberger – psycholog, psychoterapeuta zajmujący się m.in. problemami dzieci, które bezpośrednio doświadczyły wojny
 


 Po co rozmawiać z dziećmi o trudnej historii? Po co poruszać z nimi tematy związane z  niesprawiedliwością, biedą, nieszczęściem? Czy wtargnięcie w szczęśliwy świat dziecięcej beztroski z problemami, których do końca sami nie rozumiemy jest potrzebne?

Zobacz także

Nasz newsletter