Po prostu Meksyk.

Zapraszamy na kolejną wystawę w Fotoplastikonie Warszawskim, prezentującą Meksyk na 48 kolorowanych zdjęciach 3D. To zapis podróży po Meksykańskich Stanach Zjednoczonych przełomu XIX i XX wieku. Wystawa czynna od ...

Zapraszamy na kolejną wystawę w Fotoplastikonie Warszawskim, prezentującą Meksyk na 48 kolorowanych zdjęciach 3D. To zapis podróży po Meksykańskich Stanach Zjednoczonych przełomu XIX i XX wieku. Wystawa czynna od 25 CZERWCA, codziennie w godz.10.00-18.00 (z wyjątkiem poniedziałków i niedziel), w oficynie kamienicy Al. Jerozolimskie 51.

Nieznany autor (lub autorka) slajdów odbył podróż po środkowej i północnej części kraju. Na zdjęciach obok zabytków kolonialnej przeszłości znajdziemy obrazy dynamicznie rozwijającego się wówczas nadgranicznego El Paso, czy mniejszych miasteczek. Największą grupę stanowią fotografie przedstawiające życie codzienne mieszkańców miast: Metysów i Indian. To zdjęcia miejskich ulic i targów, lokalnych sprzedawców owoców, ziół i jedzenia, robotników, kobiet piorących odzież czy cierpliwie mielących kukurydzę na pre-kolumbijskich kamiennych żarnach. Obrazy przedstawiają także miejskie rozrywki, takie jak  corridy czy mecze bokserskie.
 

Zobacz także

Nasz newsletter