4.08

Pomagamy i chronimy, czyli służby pomocnicze w Powstaniu Warszawskim

Zapraszamy na rodzinne spotkanie edukacyjne z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego na niemieckich okupacyjnych dokumentach tożsamości zostawiano odcisk palca, jeżeli pragniecie sprawdzić swoją wiedzę na temat fałszowania dokumentów, a także poznać techniki rozpoznawania twarzy i porównać dawne metody kryminalistyczne ze współczesną pracą policji, koniecznie przyjdźcie do Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego w niedzielę 4 sierpnia o godzinie 11.00. Czekają na was nie lada atrakcje! Spotkanie przygotowane we współpracy z Komendą Główną i Komendą Stołeczną Policji.

Spotkanie dla rodzin z dziećmi od 5. roku życia

4.08.2019 r. (niedziela)
Godz. 11.00
Miejsce: MPW, Park Wolności
Wstęp wolny

Zobacz także


od 26 lipca do 13 października

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944” w Berlinie

25 lipca w Centrum Dokumentacji Topografia Terroru w Berlinie została otwarta wystawa „Warsaw Rising 1944/ Der Warschauer Aufstand 1944” (wystawa dwujęzyczna niemiecko-angielska) przygotowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

więcej
od 30.07.2019

Wystawa „Odbicie. Jestem jak ty zapewne”

To instalacja interaktywna, za pomocą której wśród archiwalnych zdjęć Powstańców Warszawskich odnajdziemy naszego sobowtóra.

więcej
18.10

Koncert finalistów 22. Festiwalu i Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ

W Sali pod Liberatorem będzie można usłyszeć nowe aranżacje piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.

więcej
1.08

Akcja społeczna: Wolność łączy

W Godzinę „W” w ponad 350 miejscach pamięci na terenie stolicy harcerze i wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego rozdadzą warszawiakom wpinki z symbolem Polski Walczącej. ZOBACZ LISTĘ MIEJSC

więcej