Poznaliśmy zwycięzców konkursu #63PL

wyniki konkursu

Znamy już wyniki konkursu #63pl - imprezy skierowanej do młodych ludzi w wieku 15-20 lat, którzy odpowiedzieli na pytanie: Czym jest dla Ciebie patriotyzm? Konkurs odbył się w ramach dziesiątej edycji festiwalu Netia Off Camera. Przyznano też nagrodę specjalną Onetu w kategorii: Moment z historii Polski, z którego jestem dumny.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotować 63-sekundowy materiał wideo. Poniżej można znaleźć listę laureatów oraz wyróżnionych.

Filmy zgłoszone do konkursu, który trwał od 3 do 23 kwietnia 2017 roku oceniało jury w składzie: Jan Ołdakowski – dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Anna Trzebiatowska – Festiwal Nettia Off Camera, Maciej Ślesicki - reżyser, Bartosz Węglarczyk – Onet S.A.

Wyłoniono już zwycięzców konkursu. Miejsce pierwsze zajął Alex Chapay za „Jak?”. To również do niego powędrowała nagroda specjalna Onetu, którą wręczył Bartosz Węglarczyk.

Prowokujący do refleksji film „Jak?” tak spodobał się jurorom i członkom portalu Onet.pl, że nie tylko postanowili nagrodzić produkcję Ukraińców mieszkających w Polsce, ale docenić ją aż dwiema nagrodami. Jak uratować Polskę w 62 sekundy? Jak zwalczyć korupcję? Jak pomóc? To tylko kilka pytań, z którymi pozostawiają nas twórcy krótkometrażowego projektu. – Współczesna Polska może otworzyć się na drugiego człowieka i pomóc mu – mówił na scenie jeden z dwójki artystów. – Kiedyś to były wojny, teraz – spotykamy się z globalizacją, sieciami społecznościowymi. A przecież czasami nie musimy się spieszyć. Musimy się otworzyć – dodał ze sceny.

Alex Chapay "Jak?"

ZOBACZ FILM >

Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Sroka za "Jaki jest Twój wkład?".

Krzysztof Sroka "Jaki jest Twój wkład?"

ZOBACZ FILM >

"Brązowy medal" powędrował do Szymona Jurenko - twórcy wideo zatytułowanego "W cieniu gwiazd".

Szymon Jurenko "W cieniu gwiazd"

ZOBACZ FILM >

Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 5 tys. zł, 3 tys. zł oraz 1500 zł.

To jednak nie koniec - Muzeum Powstania Warszawskiego postanowiło przyznać jeszcze sześć wyróżnień. Powędrowały one do Jana Lelito za "Pokój", Emila Markiewicza za "Pamięć", Magdaleny Stwertetschki za "Film konkursowy", Julii Ukielskiej za "Zobaczyć, poczuć i zrozumieć" oraz Macieja Ostrowskiego za "Świadomy patriotyzm"  i Kingi Gościńskiej za "Różę wolności".

Organizatorami konkursu byli Muzeum Powstania Warszawskiego, Onet.pl i festiwal Netia Off Camera.

 

Zobacz także

Nasz newsletter