Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

„Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” najlepszym warszawskim projektem edukacyjnym 2016 roku!

Wakacyjna gra międzymuzealna została uhonorowana Grand Prix VII edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

Rodzinny rajd po muzeach

Celem gry jest stworzenie ciekawej, nie pozbawionej walorów edukacyjnych możliwości spędzenia wolnego czasu dla całych  rodzin, które zostając podczas wakacji w Warszawie chcą spędzić czas inaczej niż w galerii handlowej czy przed telewizorem. Zespoły rodzinnych „agentów” odkrywają tajemnice, odszyfrowują  hasła i znajdują tajne informacje w placówkach, które uczestniczą w grze. Wystarczy odwiedzić osiem  instytucji, żeby zdobyć nagrody.

Projekt już od sześciu lat jest organizowany z dużym powodzeniem. Wrześniowy finał VI edycji zgromadził blisko 1200 uczestników, a rozdane nagrody warzyły łącznie ponad tonę!

W 2015 roku w projekcie wzięły udział aż 22 instytucje, wśród których znalazły się: Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Dom Spotkań z Historią, Korczakianum, Miejski Ogród Zoologiczny, Muzeum Gazownictwa, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Polski, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Ziemi PAN, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Przystanek Historia, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential oraz Zamek Królewski w Warszawie.

Gra została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta m. st. Warszawy Panią Hannę Gronkiewicz-Waltz. 

Grand Prix tylko dla najlepszych

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej na najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej – jest przeglądem inicjatyw oraz programów edukacji kulturalnej realizowanych w Warszawie.

Konkurs ma charakter otwarty. Projekt do Konkursu mógł zgłosić każdy podmiot, w tym instytucja kultury, placówka oświatowa, organizacja pozarządowa, która działa na terenie m.st. Warszawy lub inne podmioty, np. uczelnie lub firmy prywatne. Organizatorem i fundatorem Nagrody jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Celem konkursu jest promowanie ciekawych i oryginalnych dokonań w dziedzinie edukacji kulturalnej, a także rekomendowanie najlepszych, jako dobrych praktyk.

Grand Prix przyznane projektowi „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” jest najwyższym wyróżnieniem w konkursie. Nagrody rozdano również w siedmiu kategoriach. Wyniki można znaleźć TUTAJ

Fot. Marek Michalski/Muzeum Powstania Warszawskiego

Zobacz także


22 października

„Placówka dobrych gier” – turniej gier planszowych

Czy to prawda, że gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia? Czy ciekawa gra potrafi nauczyć strategii i wspólnego działania? Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego turnieju gier planszowych.

więcej
Archiwum Historii Mówionej

„Cały ogień niemiecki zszedł na nasze miejsce” – powstańcze wspomnienia Ryszarda Dziewałtowskiego-Gintowta

Poznaj powstańcze wspomnienia Ryszarda Dziewałtowskiego-Gintowta ps. Herb, starszego strzelca walczącego w Pułku Baszta. Pan Ryszard zmarł 25 września 2016 roku.

więcej
26 października

Pamięć Powstań – prawda, fałsz i polityka

Co łączy, a co dzieli, Powstanie w Getcie Warszawskim i Powstanie Warszawskie? Jak należy mówić o tych wydarzeniach? Na ile są one powiązane, a na ile – w imię ideologicznych pobudek – próbuje się je sobie przeciwstawić?

więcej
14 października

Spotkanie z reporterem Thomasem Orchowskim

Z okazji Dnia Solidarności z Uchodźcami zapraszamy na spotkanie z reporterem Thomasem Orchowskim, który zajmuje się tematyką imigrantów oraz zagadnieniem współczesnej polityki tureckiej.

więcej