Spektakl teatralny „Medaliony” w reżyserii Michała Zadary

9-10.10.2021

Michał Zadara po 10 latach wraca do Muzeum Powstania Warszawskiego. Po autorskiej „Awanturze warszawskiej”, którą muzeum w roku 2011 prezentowało w ramach obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, reżyser sięga po prozę Zofii Nałkowskiej.

Spektakl Michała Zadary prezentuje stan świadomości współczesnego mieszkańca Polski, przytłoczony skomplikowanym dziedzictwem Zagłady. Pokazuje jak trudno jest przejść do normalności w kraju przesiąkniętym brutalnością, gdzie trudna historia wciąż wpływa na współczesność.

Podstawę przestrzennej instalacji multimedialnej stanowi nagranie tekstu „Medalionów” Zofii Nałkowskiej w mistrzowskim wykonaniu Jerzego Treli.

Warstwa dźwiękowa wprowadza widza/słuchacza w świat przedstawiony przez autorkę, zaś pozostałe elementy (3-kanałowe wideo, teksty i komentarze wykonywane na żywo - konfrontują odbiorcę z dzisiejszym pejzażem Polski kilkadziesiąt lat po Zagładzie. Założeniem spektaklu jest to, by każdy z jego elementów (zarówno warstwa wideo, jak i warstwa dźwiękowa) mógł po wykonaniu na żywo istnieć jako autonomiczne dzieło w sieci lub w innej przestrzeni, niezależnie od spektaklu.

Audiobook w wykonaniu Jerzego Treli będzie dostępny na kanale YouTube Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Koncepcja, adaptacja, reżyseria i muzyka: Michał Zadara

Wideo: Barbara Wysocka, Artur Sienicki, Michał Zadara 

Występują: Barbara Wysocka

Nagranie „Medalionów” Zofii Nałkowskiej: czyta Jerzy Trela

 

Premiera: 9 października 2021 r., g. 20.00, Muzeum Powstania Warszawskiego

Spektakl: 10 października 2021 r., g. 20.00, Muzeum Powstania Warszawskiego

Bilety w cenie 30 zł do kupienia na https://bilety.1944.pl/

Zobacz także

Nasz newsletter