„Rozstrzelanie” – Słuchowisko pod Liberatorem

26.09

Współpraca radiowej Dwójki z Muzeum Powstania Warszawskiego owocuje wyjątkowym wydarzeniem, jakim będzie prezentacja słuchowiska na żywo, z udziałem publiczności, w muzealnej Sali pod Liberatorem.

W niedzielę, 26 września o 21.00 zostanie na żywo zagrane słuchowisko Wojciecha Tomczyka w reżyserii Dariusza Błaszczyka. W rolach głównych wystąpią: Joanna Jeżewska, Leon Charewicz i Andrzej Mastalerz.

Tekst Tomczyka to historia rodziny, która rekonstruuje tragiczne wydarzenia, jakie były udziałem jej przodków podczas Powstania Warszawskiego. Pamięć o tym, co się wydarzyło, a także przywoływanie i przemawianie tego w gronie rodzinnym niespodziewanie zyskuje współczesny wątek, który dotyczy kolejnego pokolenia, urodzonego i wychowanego już w wolnej Polsce. Słuchowisko podejmuje temat zmagania się z historią przez następne generacje, które są zagubione pomiędzy obowiązkiem pamiętania, a otwartością na „Innego” i gotowością życia tu i teraz.

Usłyszymy także: Angelikę Kurowską, Kamila Prubana, Klaudiusza Kauffmanna, Antoninę Żbikowską, Noemi Żbikowską i Kubę Stracha.

Transmisja na antenie Programu 2 i w mediach społecznościowych Dwójki. Początek o 21.00.

Wstęp na wydarzenie po REJESTRACJI INTERNETOWEJ >  


 

Scenariusz: Wojciech Tomczyk

Reżyseria: Dariusz Błaszczyk

Reżyseria dźwięku: Andrzej Brzoska

Scenografia i światło: Roman Woźniak

Muzyka: Jacek Mazurkiewicz

Kierownictwo produkcji: Ewa Prus

Redakcja: Małgorzata Szymankiewicz

Zobacz także

Nasz newsletter