11.2019

Spotkania z historią

Zapraszamy na spotkania dla dzieci w Sali Małego Powstańca.

W trzy pierwsze niedziele listopada zachęcamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat do udziału w zajęciach poświęconych Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas spotkania pt. „Co to jest Muzeum Powstania Warszawskiego?” dowiemy się, co można zobaczyć w naszym Muzeum, kto tu pracuje, czym są pamiątki i jak należy o nie dbać. Ponadto zastanowimy się nad tym, czym jest wojna i dlaczego Polacy walczyli o swoją stolicę. Z kolei dzieci w wieku 11-12 lat zapraszamy w sobotę 9 i 30 listopada na spotkanie pt. „Dzieci walczącej stolicy”, podczas którego porozmawiamy o trudnej sytuacji naszych rówieśników z 1944 roku, omówimy warunki ich życia, a także poruszymy takie tematy, jak utrata dzieciństwa i zmiana ról.”

Miejsce: Sala Małego Powstańca
Wstęp wolny (niedziele) lub w cenie biletu do Muzeum (soboty)

Zobacz także


7.12 i 8.12

Wykład: Na drodze do władzy. Komuniści w okupowanej Polsce

Obejmując władzę w Polsce po wojnie, komuniście nie zaczynali od zera. Stalin dużo wcześniej zaczął przygotowywanie podatnego gruntu. Kto utorował komunistom drogę do władzy? Co konkretnie pozwoliło na taki rozwój wypadków?

więcej
29.11.2019

Warszawskie szkoły pamiętają o Powstańcach Warszawskich

Opieka nad powstańczymi grobami oraz akcja zbierania środków na renowację mogił.

więcej
14–24.11.2019 r.

XIV Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje: Wiech, Bareja, Kondratiuk

W tym roku zapraszamy do udziału w projektach humorystycznych, ale nie pozbawionych egzystencjalnej zadumy – pokazujących, że ironiczny optymizm to element tożsamości warszawiaków.

więcej
30.10.2019

Gra muzealna „Bradl w akcji”

Odkryj z nami świat polskiego asa wywiadu – Kazimierza Leskiego! Zapraszamy na premierę 4. tomu komiksu „Bradl” połączoną z grą muzealną „Bradl w akcji”! Rozwiąż zagadki, ścigaj się z czasem, a postacie z komiksu przeprowadzą cię przez zakamarki Muzeum!

więcej