Święto Flagi RP w Muzeum Powstania Warszawskiego

Dziś 2 maja 2007 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego w Parku Wolności odbył się festyn rodzinny z okazji Święta Flagi RP. Na dzieci czekały liczne atrakcje, m.in. konkurs na najdłuższą flagę w Polsce, która powstawała z prac plastycznych

Dziś 2 maja 2007 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego w Parku Wolności odbył się festyn rodzinny z okazji Święta Flagi RP. Na dzieci czekały liczne atrakcje, m.in. konkurs na najdłuższą flagę w Polsce, która powstawała z prac plastycznych najmłodszych Polaków. .
Można było również wziąć udział w turnieju sprawnościowym w biegu na czas, w trakcie którego dzieci zbierały z poszczególnych punktów chorągiewki z napisami miejsc walk Polaków w II wojnie światowej.
Dla entuzjastów historii przygotowaliśmy gawędę o fladze, a wszystkich przybyłych w dzisiejszym dniu do Muzeum zaproszono do turnieju składankowego, gdzie z pociętych fragmentów wydruku układano ogromnego orła – Godło Państwowe RP.
Wśród innych atrakcji znalazł się również Rodzinny Turniej Dookoła Polski, w którym drużyny rodziców i dzieci zmagały się z pytaniami-zagadkami, których rozwiązanie umożliwiało przemieszczanie się po trasie wytyczonej wzdłuż granic naszego kraju, a także konkurs na znajomość Hymnu Polski, w którym zwycięzcą została osoba lub drużyna, która potrafiła wyrecytować najwięcej zwrotek Hymnu Państwowego.
Każdy z przybyłych osób mógł na specjalnym stanowisku pomalować twarz w barwy narodowe czy też wykonać pamiątkowego orzełka. Wielu z gości otrzymało atrakcyjne nagrody za udział w poszczególnych konkursach.
Wspaniałą atmosferę imprezy zawdzięczamy nie tylko słonecznej pogodzie, ale przede wszystkim naszym gościom, którzy wnieśli dobry humor i siłę do patriotycznych zabaw i konkursów w Parku Wolności.
Organizatorami imprezy było Muzeum Powstania Warszawskiego i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Zobacz także

Nasz newsletter