Warszawa jakiej już nie ma.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Muzeum Powstania Warszawskiego serdecznie zaprasza do Fotoplastikonu Warszawskiego na wystawę zdjęć warszawskich "Warszawa jakiej już nie ma. Zdjęcia z lat 1900-1960, z kolekcji Danuty Szlajmer, Zbigniewa...

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Muzeum Powstania Warszawskiego serdecznie zaprasza do Fotoplastikonu Warszawskiego na wystawę zdjęć warszawskich "Warszawa jakiej już nie ma. Zdjęcia z lat 1900-1960, z kolekcji Danuty Szlajmer, Zbigniewa Szczypki i zbiorów własnych Fotoplastikonu Warszawskiego." będącą kompilacją najpiękniejszych zdjęć z najpopularniejszych i cieszących się największym zainteresowaniem wystaw tj. „ Warszawa sprzed 100 lat”, "Warszawa 3 Pokoleń" i "Warszawa (od)budowana."

Wystawa składa się z 48 zdjęć stereoskopowych prezentujących Warszawę w trzech okresach historycznych przed I wojną światową, w czasie II wojny światowej i w latach odbudowy. A na zdjęciach sceny z życia Warszawy i Warszawiaków. Piękne kamienice i ruchliwe wielonarodowościowe ulice Warszawy przedwojennej, agonia stolicy w latach 1939-1945 oraz radość i ogrom pracy włożony w odbudowę zniszczonego miasta. Wszystkie razem umożliwiają podróż po burzliwych losach XX wiecznej Warszawy, stanowiąc okazję do poznania jej historii, charakteru i niezłomności.

Wystawa czynna przez cały grudzień 2013. Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51, oficyna. Godziny otwarcia: 10.00-18.00. Wstęp: 4 i 2 zł, niedziela: wstęp wolny, poniedziałek – nieczynne. 

Zobacz także

Nasz newsletter