Warszawa. Lubię to!

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 8-10 lat na trzecie już spotkanie z warsztatami historyczno-plastycznymi o Warszawie. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję dowiedzieć się jak szlachta wybierała króla, skąd wzięła...

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 8-10 lat na trzecie już spotkanie z warsztatami historyczno-plastycznymi o Warszawie. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję dowiedzieć się jak szlachta wybierała króla, skąd wzięła się Góra Gnojowa i co ma wspólnego Marywil z Marymontem. Poznamy Warszawę w czasach, gdy stanęła kolumna Zygmunta i gdy zginął ostatni tur żyjący w mazowieckiej puszczy. Dowiemy się, co było wówczas cenniejsze od złota i skąd się wzięli Holendrzy na Saskiej Kępie. Na zajęciach gośćmi specjalnymi będą Panowie Szlachta z grup rekonstrukcyjnych Towarzystwo Jazdy Dawnej (www.pancerni.com) oraz Polish Haiduking Team (www.hajduki.com).

Sala Małego Powstańca, MPW, godz. 11:00 i 13:00. Wstęp wolny po rejestracji: lubieto@1944.pl (rejestracja od 3. do 7. grudnia; w treści maila prosimy podać: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka oraz wybraną godzinę warsztatów)

Warszawa. Lubię to! – jest to nowy cykl warsztatów dla dzieci o historii Warszawy, obejmujący 8 spotkań. Na zajęciach dzieci będą odkrywały Miasto w kolejnych okresach historycznych. Będą się dowiadywać, jak rosła Warszawa i jak zmieniało się życie jej mieszkańców. Będą poznawały zastosowanie nieznanych dziś narzędzi, znaczenie zapomnianych słów i wygląd nieistniejących już miejsc. A przede wszystkim – same wezmą udział w tworzeniu opowieści o Warszawie i Warszawiakach, nadając Miastu nowe kolory i budując je według swojej własnej wizji.

Zobacz także

Nasz newsletter