Warszawa. Lubię to!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat na warsztaty historyczno-plastyczne o Warszawie. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję dowiedzieć się o czasach, gdy w Warszawie znikły kolory, w sklepach były puste półki...

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat na warsztaty historyczno-plastyczne o Warszawie. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję dowiedzieć się o czasach, gdy w Warszawie znikły kolory, w sklepach były puste półki, żołnierze grzali się przy koksownikach, kino nazywało się "Moskwa", a słowo "Solidarność" można było wymawiać tylko po cichu, czyli o tym jak wyglądała Warszawa w latach 80-tych.


Sala Małego Powstańca, MPW, godz. 11:00 i 13:30. Wstęp wolny po rejestracji: lubieto@1944.pl (rejestracja trwa od 12. listopada; przy rejestracji prosimy podać: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka oraz wybraną godzinę warsztatów)

Warszawa. Lubię to! – jest to nowy cykl warsztatów dla dzieci o historii Warszawy, obejmujący 8 spotkań. Na zajęciach dzieci będą odkrywały Miasto w kolejnych okresach historycznych. Będą się dowiadywać, jak rosła Warszawa i jak zmieniało się życie jej mieszkańców. Będą poznawały zastosowanie nieznanych dziś narzędzi, znaczenie zapomnianych słów i wygląd nieistniejących już miejsc. A przede wszystkim – same wezmą udział w tworzeniu opowieści o Warszawie i Warszawiakach, nadając Miastu nowe kolory i budując je według swojej własnej wizji.

Zobacz także

Nasz newsletter