23.03

Warsztaty animacji poklatkowej „Warszawa klatka po klatce”

Wielu zna filmy dla dzieci „Bolek i Lolek”, „Miś Uszatek” czy „Piotruś i wilk”, ale mało osób wie, że bajki te zostały zrealizowane techniką animacji poklatkowej. Marcowe warsztaty to świetna okazja do poznania tajników tej metody. Będziemy opowiadać i tworzyć animacje o Warszawie.

Zajrzymy do podziemi stolicy, poszukamy dzikości i egzotyki w naszym mieście, posłuchamy odrobiny poezji i wyślemy kartkę do najbliższych, a na koniec pochwalimy się naszą twórczością na warsztatowym festiwalu.

Zastanawialiście się kiedyś, czy można zagrać w animacji poklatkowej? Czy żywy aktor znajdzie dla siebie rolę w animowanym filmie? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania to zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Warszawa klatka po klatce”.

23.03.2019 r.
Zajęcia dla dzieci powyżej 10. roku życia (o godz. 11.00)
i dla młodzieży powyżej 14. roku życia (o godz. 15.00)
Miejsce: MPW, Sala Małego Powstańca
Wstęp wolny po rejestracji (od 18.03): klatkapoklatce@1944.pl
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Zobacz także


6.04

Premiera gry planszowej „Kurierzy”

Zapraszamy na wyjątkowy turniej gier planszowych, podczas którego wspólnie zagramy w grę poświęconą kurierom AK.

więcej
edukacja

Lekcje muzealne w Celach Bezpieki

Edukatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego przeprowadzą lekcje muzealne w dawnym areszcie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

więcej
Warszawa Dwóch Powstań

Pokaz filmu „Paszporty Paragwaju” i dyskusja

Film „Paszporty Paragwaju” w reżyserii Roberta Kaczmarka opowiada mało znaną historię współpracy polsko-żydowskiej, której celem nadrzędnym było życie drugiego człowieka.

więcej