Kto krzyczał „Precz z komuną”? Czemu wrona, orła nie pokona? Co robiła bibuła w tapczanie? Co to był „bilet w jedna stronę”? I dlaczego blisko 40 lat po wojnie, powstała konspiracja? A to wszystko na naszych czwartym spotkaniu z cyklu „Nie tylko Enigma” pt. „Precz z komuną”.
Przeniesiemy się w świat, gdzie po jednej stronie barykady byliśmy My, a po drugiej Oni. W części warsztatowej zaplanujemy akcję plakatową, przygotujemy drogi dystrybucji ulotek, stworzymy własny język i hasła, aby podsłuchujący nie wiedzieli o czym rozmawiamy. Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 10-14 lat. Udział rodziców/dziadków (lub starszego rodzeństwa) w zajęciach obowiązkowy.
Nikt nie będzie się nudził. Wstęp wolny po zgłoszeniu poprzez formularz rejestracyjny. Prosimy podać dokładną liczbę dzieci i opiekunów, która pojawi się na warsztatach.