WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów i licealistów do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych „Warszawa – twarze miasta”. Pierwsze spotkanie już 5 kwietnia!

Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów i licealistów do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych „Warszawa – twarze miasta”. Pierwsze spotkanie już 5 kwietnia!.
Udział w warsztatach możliwy będzie po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, który należy przesłać na adres fotowarszawiak@1944.pl do 4 kwietnia, godz. 12.00.

Informacje o następnych spotkaniach już wkrótce na stronie www.1944.pl


Warsztaty obejmować będą zajęcia z zakresu fotografii historycznej w oparciu o zbiory fotograficzne Muzeum Powstania Warszawskiego, a także pracy nad fotografią współczesną w ramach trzech tematów: portret, fotoreportaż i fotoedycja.

Zajęcia obejmują elementy teoretyczne (forma wykładu, dyskusja i sesja pytań) oraz część praktyczną obejmująca indywidualną pracę uczestników, a także prace zespołową.

Poniżej przedstawiamy ofertę dotyczącą pierwszego spotkania z cyklu warsztatów fotograficznych „Warszawa - twarze miasta” przeznaczonego dla uczniów gimnazjów i liceów.

WARSZTAT „TWARZE POWSTANIA”:

Warsztat jednodniowy pt. „Twarze Powstania” dotyczący fotografii historycznej w oparciu o zbiory fotograficzne Muzeum Powstania Warszawskiego;

Termin: 5 kwietnia
Miejsce: czytelnia Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79
Koszt: 20 zł (cena obejmuje: uczestnictwo w warsztatach, wstęp do Muzeum oraz obiad)
Prowadzący: dr Zbigniew Tomaszczuk

Program:

10.00 - 12.30 – część wykładowa (wybrane zagadnienia: historia i podstawy fotografii, specyfika fotografii powstańczej, charakterystyka fototeki Muzeum Powstania Warszawskiego)

12.45 – 13.30 – prezentacja zbiorów fotograficznych Muzeum Powstania Warszawskiego na ekspozycji z udziałem przewodnika

13.30 – 14.30 – przerwa obiadowa

14.30 - 16.30 – część praktyczna – zwiedzanie Muzeum pod kątem umieszczonych na ekspozycji fotografii oraz praca w grupach (grupy 4-5 osobowe), wybór zdjęć

16.45 – 18.00 – omówienie pracy w grupach (komentarze do wybranych grupowo i indywidualnie fotografii)

UWAGA:
Po warsztatach uczestnicy będą mieli tydzień na indywidualną pracę w domu, w wyniku której przyślą drogą elektroniczną od 5 do 10 wybranych przez siebie zdjęć wraz z uzasadnieniem wyboru oraz komentarzami. Dostarczenie tego materiału będzie warunkiem uzyskania certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w warsztatach.

dr Zbigniew Tomaszczuk – członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Ukończył Wyższe Studium Fotografii w Warszawie i Wydział Komunikacji Multimedialnej na ASP w Poznaniu, gdzie uzyskał doktorat w zakresie sztuki (fotografii). Autor książek i tekstów z historii, teorii i estetyki fotografii. Adiunkt w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, wykładowca w Warszawskiej Szkole Reklamy i Akademii Fotografii w Warszawie. Zajmuje się historią, teorią i estetyką fotografii. Autor książek: „Łowcy obrazów. Szkice z historii fotografii”(1998), „Świadomość kadru. Szkice z estetyki fotografii” (2002), „Odwzajemnione spojrzenie. O fotografii otworkowej” (2004) i ponad 100 tekstów publikowanych w czasopismach i katalogach. Autor wielu wystaw w kraju i zagranicą. W latach 2000-2003 redaktor naczelny „Kwartalnika Fotografia”. Od 2006 roku redaktor naczelny naukowo-artystycznego pisma o fotografii Camer@obscura. Prac w zbiorach: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi, Musée d'Elysée w Lozannie, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Mała Galeria ZPAF-CSW.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
www.1944.pl
Julia Sielicka, jsielicka@1944.pl

FORMULARZ:
Pobierz plik

Zobacz także