Warsztaty w pracowni konserwacji.

Zapraszamy na warsztaty organizowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Zeszyt małego konspiratora to zajęcia plastyczne dla dzieci ze szkół podstawowych. Na Kurs Introligatorski zapraszamy wszystkich studentów...

Zapraszamy na warsztaty organizowane przez Pracownię Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego. Zeszyt małego konspiratora to zajęcia plastyczne dla dzieci ze szkół podstawowych (klasy I - VI). Na Kurs Introligatorski zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych technologią oprawy książek.

Kurs introligatorski: termin rekrutacji 16 LUTEGO 2010, godz. 9.00. Spotkanie organizacyjne w budynku C, pokój 207. Zgłoszenia proszę nadsyłać na adres: pmatosek@1944.pl


Cykl zajęć skierowany jest głównie do studentów. Na kurs składa się część teoretyczna i praktyczna. Poznajemy dawne techniki, technologię, materiały, które używali introligatorzy przy oprawianiu książek. Każdy z uczestników kursu samodzielnie wykonuje od podstaw jedną książkę, poznając jej budowę. Mile widziane u uczestników kursu zdolności manualne i zmysł estetyczny. Zajęcia odbywają raz w tygodniu i trwają ok 4 godzin. Kurs trwa około 3 miesięcy.

Zeszyt małego konspiratora: wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Sekcją Dydaktyczną: 022 5397939


Zajęcia plastyczne skierowane są dla dzieci ze szkół podstawowych klas I-VI. Są to dwa spotkania, podczas których dzieci dowiadują się jak wyglądało codzienne życie ich rówieśników w okupowanej Warszawie. Na pierwszym spotkaniu zajmujemy się barwieniem papierów tradycyjnymi metodami, a następnie na drugich zajęciach oprawiamy zeszyty w ozdobione papiery. Zajęcia te odbywają się w Pracowni Konserwatorskiej MPW. Czas trwania około 2 godziny.


 

Zobacz także

Nasz newsletter