Weź książkę za książkę, a album za album

Stolik, a obok niego wypełniony po brzegi książkami i czasopismami wiklinowy kosz. W ramach kampanii „Książka za książkę” w Muzeum Powstania Warszawskiego można wymieniać się wydawnictwami o tematyce historycznej.

Stolik, a obok niego wypełniony po brzegi książkami i czasopismami wiklinowy kosz. W ramach kampanii „Książka za książkę” w Muzeum Powstania Warszawskiego można wymieniać się wydawnictwami o tematyce historycznej..
„Raport o stratach Warszawy z lat 1939 - 1945” - album, który nigdy nie trafił do księgarskiego obiegu, to największy rarytas wśród wystawionych w tym tygodniu pozycji. Jest tu także sporo książek dotyczących m.in. Armii Krajowej czy lotnictwa. Ale są też anglojęzyczne magazyny o architekturze.
- Polecamy też opracowania dotyczące warszawskich dzielnic - mówi Martyna Olszaniec z muzeum. Te pozycje już teraz cieszą się dużym powodzeniem. - W poniedziałek dzwonił do nas czytelnik z prośbą o rezerwację tych o Mokotowie - mówi bibliotekarka. Wymianie podlegają tylko publikacje o tematyce historycznej, w szczególności związane z dziejami Warszawy. - Zasada jest prosta: przynosisz książkę, bierzesz książkę, album wymieniasz na album, czasopismo na czasopismo - mówi Olszaniec.
Akcja, która na stale wpisze się w kalendarz wydarzeń przy Grzybowskiej, ma zachęcić warszawiaków do korzystania z bogatych zbiorów czytelni. - Znajduje się tu ponad 7 tysięcy książek - zachęca Olszaniec. Na miejscu można również odsłuchać nagrania z Archiwum Historii Mówionej oraz skorzystać z Internetu.
Czytelnia jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9-16.30, a w czwartki 11.30 -19.

Rzeczpospolita (20-06-2007)

Zobacz także

Nasz newsletter