„Wielka Gra”.

Lubisz gry miejskie, intrygujące zagadki i dawną Warszawę? Marzysz o odkryciu pachnących starością podwórek i nieznanych zakamarków miasta? Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i sprawdzić swoje umiejętności...

Lubisz gry miejskie, intrygujące zagadki i dawną Warszawę? Marzysz o odkryciu pachnących starością podwórek i nieznanych zakamarków miasta? Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i sprawdzić swoje umiejętności? Weź udział w grze miejskiej przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji Nocy Muzeów!

Uczestnicy gry przeniosą się do Warszawy przed siedemdziesięcioma laty i spotkają jej mieszkańców: cwaniackich gazeciarzy, rozmowne przekupki i pracowitych rzemieślników. Wejdą na teren największej przedwojennej fabryki platerów i odwiedzą tradycyjną cukiernię. Sprawdzą swój zmysł obserwacji i orientację w terenie. Dowiedzą się, co łączy konspiratora z osą i co oznacza tajemnica litera V rysowana na murach.
„Wielka gra” to niepowtarzalna okazja dla wszystkich rodzin oraz warszawiaków w każdym wieku, by odkryć historię okupacyjnej Warszawy.

„Wielka gra” to zarazem tytuł książki - podręcznika dla konspiratorów, napisanego przez Aleksandra Kamińskiego w czasie okupacji. Jest to opowieść o odwadze i wytrwałości, o tym jak zachować wewnętrzną wolność w czasach niewoli i pozostać wiernym raz podjętym zobowiązaniom. Uczestnicy gry będą mieli możliwość nie tylko ćwiczyć konkretne umiejętności, ale też odkryć ponadczasowe treści dzieła Aleksandra Kamińskiego.

Miejsce: Gra będzie się toczyć na terenie Woli, dokładne miejsce startu zosta przy rejestracji.
Czas: sobota 17 maja 2014, godz. 15.00-17.30
Uczestnicy: rodziny z dziećmi (w wieku od 8 lat) oraz wszyscy chętni warszawiacy
Rejestracja: od 9 do 16 maja – LINK >
 

Partnerzy:

  

Zobacz także

Nasz newsletter