16-17.11.2019

Wykład „Cichociemni w Powstaniu Warszawskim”

Cichociemni byli elitą. Po morderczym treningu, byli ze spadochronem przerzucani do okupowanej Polski. Tam trafiali na każdy odcinek walki.

Niezależnie gdzie przyszło Cichociemnym służyć, wyróżniali się oni bohaterstwem, wyszkoleniem, bojową postawą i profesjonalnym podejściem do powierzonych im zadań. Największą zaś bitwą, w jakiej przyszło im brać udział, było Powstanie Warszawskie. Ilu Cichociemnych walczyło w Warszawie? W jakich dzielnicach walczyli? Co się z nimi działo? Ilu ich przeżyło?

Wykład poprowadzi Rafał Brodacki, Dział Historyczny MPW.

Wykład jest przeznaczony dla osób od 16 roku życia.
Po spotkaniu będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem ekspozycji Cel Bezpieki.

16-17 listopada (sobota i niedziela) godz. 12.00
Cele Bezpieki, al. Ujazdowskie 11, wejście od ul. św. Teresy.
Wstęp wolny po rejestracji (od 8.11): niezlomni@1944.pl

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. W wiadomości należy podać wybrany termin: sobota lub niedziela.

Zobacz także


11.2019

Spotkania z historią

Zapraszamy na spotkania dla dzieci w Sali Małego Powstańca.

więcej
14–24.11.2019 r.

XIV Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje: Wiech, Bareja, Kondratiuk

W tym roku zapraszamy do udziału w projektach humorystycznych, ale nie pozbawionych egzystencjalnej zadumy – pokazujących, że ironiczny optymizm to element tożsamości warszawiaków.

więcej
30.10.2019

Gra muzealna „Bradl w akcji”

Odkryj z nami świat polskiego asa wywiadu – Kazimierza Leskiego! Zapraszamy na premierę 4. tomu komiksu „Bradl” połączoną z grą muzealną „Bradl w akcji”! Rozwiąż zagadki, ścigaj się z czasem, a postacie z komiksu przeprowadzą cię przez zakamarki Muzeum!

więcej
24.10.2019

Misja Bradla trwa! Premiera czwartego tomu serii komiksowej BRADL

W czwartym tomie opowiadającym o burzliwych losach polskiego szpiega nie brakuje dramatycznych przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji, uwodzicielskich superagentek oraz… szczypty poezji.

więcej