25.07

Wykład warsztatowy towarzyszący konkursowi fotograficznemu Muzeum Powstania Warszawskiego „Pamięć „W” kadrze”

Serdecznie zapraszamy na wykład poświęcony tajnikom tradycyjnego fotoreportażu oraz fotografii mobilnej, organizowany w ramach pierwszej edycji nowego konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego.

Po przez spotkanie pragniemy zainspirować jego uczestników do osobistego ukazywania współczesnego świata przy pomocy nośnika jakimi są zdjęcia, a także do włączenia się do akcji dokumentowania różnych przejawów obchodów 75. rocznicy wybuch Powstania Warszawskiego.

Wykład warsztatowy poprowadzi jeden z najbardziej znanych polskich fotoreporterów, wiceprezes Press Club Polska i miłośnik fotografii mobilnej, Jacek Marczewski. Nasz gość od lat współpracuje z najbardziej znanymi czasopismami polskimi i zagranicznymi. Jednocześnie jest wielokrotnym zdobywcą nagród przyznawanych w kategorii fotografii prasowej, a także jurorem w licznych konkursach, m.in. Newsreportaż, czy też BZ WBK Press Foto. Jako promotor fotografii podkreśla, że zdjęcie zawsze powstaje najpierw w głowie, niezależnie od tego, czy wykonamy je profesjonalną lustrzanką, czy smartfonem.

MPW, Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego,
Wstęp wolny po rejestracji mailowej: spotkanie@1944.pl
25.07 (Czwartek), godz. 18:00

Zobacz także


1.08

Akcja społeczna: Wolność łączy

W Godzinę „W” w ponad 350 miejscach pamięci na terenie stolicy harcerze i wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego rozdadzą warszawiakom wpinki z symbolem Polski Walczącej. ZOBACZ LISTĘ MIEJSC

więcej
od 30.07.2019

Wystawa „Odbicie. Jestem jak ty zapewne”

To instalacja interaktywna, za pomocą której wśród archiwalnych zdjęć Powstańców Warszawskich odnajdziemy naszego sobowtóra.

więcej
CD

„FOR WARSAW WITH LOVE” – Michał Urbaniak na 75. rocznicę Powstania Warszawskiego

For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ukaże się 26 lipca 2019 roku w ramach corocznego cyklu Pamiętamy’44 i obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

więcej
22.06-8.09

IX edycja międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty!”

Już po raz dziewiąty zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę, która potrwa od 22 czerwca do 8 września 2019 roku.

więcej