Wykład warsztatowy towarzyszący konkursowi fotograficznemu Muzeum Powstania Warszawskiego „Pamięć „W” kadrze”

25.07

Serdecznie zapraszamy na wykład poświęcony tajnikom tradycyjnego fotoreportażu oraz fotografii mobilnej, organizowany w ramach pierwszej edycji nowego konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego.

Po przez spotkanie pragniemy zainspirować jego uczestników do osobistego ukazywania współczesnego świata przy pomocy nośnika jakimi są zdjęcia, a także do włączenia się do akcji dokumentowania różnych przejawów obchodów 75. rocznicy wybuch Powstania Warszawskiego.

Wykład warsztatowy poprowadzi jeden z najbardziej znanych polskich fotoreporterów, wiceprezes Press Club Polska i miłośnik fotografii mobilnej, Jacek Marczewski. Nasz gość od lat współpracuje z najbardziej znanymi czasopismami polskimi i zagranicznymi. Jednocześnie jest wielokrotnym zdobywcą nagród przyznawanych w kategorii fotografii prasowej, a także jurorem w licznych konkursach, m.in. Newsreportaż, czy też BZ WBK Press Foto. Jako promotor fotografii podkreśla, że zdjęcie zawsze powstaje najpierw w głowie, niezależnie od tego, czy wykonamy je profesjonalną lustrzanką, czy smartfonem.

MPW, Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego,
Wstęp wolny po rejestracji mailowej: spotkanie@1944.pl
25.07 (Czwartek), godz. 18:00

Zobacz także

Nasz newsletter