25.07

Wykład warsztatowy towarzyszący konkursowi fotograficznemu Muzeum Powstania Warszawskiego „Pamięć „W” kadrze”

Serdecznie zapraszamy na wykład poświęcony tajnikom tradycyjnego fotoreportażu oraz fotografii mobilnej, organizowany w ramach pierwszej edycji nowego konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego.

Po przez spotkanie pragniemy zainspirować jego uczestników do osobistego ukazywania współczesnego świata przy pomocy nośnika jakimi są zdjęcia, a także do włączenia się do akcji dokumentowania różnych przejawów obchodów 75. rocznicy wybuch Powstania Warszawskiego.

Wykład warsztatowy poprowadzi jeden z najbardziej znanych polskich fotoreporterów, wiceprezes Press Club Polska i miłośnik fotografii mobilnej, Jacek Marczewski. Nasz gość od lat współpracuje z najbardziej znanymi czasopismami polskimi i zagranicznymi. Jednocześnie jest wielokrotnym zdobywcą nagród przyznawanych w kategorii fotografii prasowej, a także jurorem w licznych konkursach, m.in. Newsreportaż, czy też BZ WBK Press Foto. Jako promotor fotografii podkreśla, że zdjęcie zawsze powstaje najpierw w głowie, niezależnie od tego, czy wykonamy je profesjonalną lustrzanką, czy smartfonem.

MPW, Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego,
Wstęp wolny po rejestracji mailowej: spotkanie@1944.pl
25.07 (Czwartek), godz. 18:00

Zobacz także


sklep

„Pamięć własna” – kolekcja odzieży od Muzeum Powstania Warszawskiego

To propozycja dla tych, którzy w dyskretny i elegancki sposób chcą okazać swoją pamięć o Powstaniu.

więcej
od 26 lipca do 13 października

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944” w Berlinie

25 lipca w Centrum Dokumentacji Topografia Terroru w Berlinie została otwarta wystawa „Warsaw Rising 1944/ Der Warschauer Aufstand 1944” (wystawa dwujęzyczna niemiecko-angielska) przygotowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

więcej
rekrutacja

Zostań wolontariuszem podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego i Urząd m.st. Warszawy zapraszają do udziału w wolontariacie podczas tegorocznych obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

więcej