25.07

Wykład warsztatowy towarzyszący konkursowi fotograficznemu Muzeum Powstania Warszawskiego „Pamięć „W” kadrze”

Serdecznie zapraszamy na wykład poświęcony tajnikom tradycyjnego fotoreportażu oraz fotografii mobilnej, organizowany w ramach pierwszej edycji nowego konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego.

Po przez spotkanie pragniemy zainspirować jego uczestników do osobistego ukazywania współczesnego świata przy pomocy nośnika jakimi są zdjęcia, a także do włączenia się do akcji dokumentowania różnych przejawów obchodów 75. rocznicy wybuch Powstania Warszawskiego.

Wykład warsztatowy poprowadzi jeden z najbardziej znanych polskich fotoreporterów, wiceprezes Press Club Polska i miłośnik fotografii mobilnej, Jacek Marczewski. Nasz gość od lat współpracuje z najbardziej znanymi czasopismami polskimi i zagranicznymi. Jednocześnie jest wielokrotnym zdobywcą nagród przyznawanych w kategorii fotografii prasowej, a także jurorem w licznych konkursach, m.in. Newsreportaż, czy też BZ WBK Press Foto. Jako promotor fotografii podkreśla, że zdjęcie zawsze powstaje najpierw w głowie, niezależnie od tego, czy wykonamy je profesjonalną lustrzanką, czy smartfonem.

MPW, Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego,
Wstęp wolny po rejestracji mailowej: spotkanie@1944.pl
25.07 (Czwartek), godz. 18:00

Zobacz także


sklep

„Pamięć własna” – kolekcja odzieży od Muzeum Powstania Warszawskiego

To propozycja dla tych, którzy w dyskretny i elegancki sposób chcą okazać swoją pamięć o Powstaniu.

więcej
od 30.07.2019

Wystawa „Odbicie. Jestem jak ty zapewne”

To instalacja interaktywna, za pomocą której wśród archiwalnych zdjęć Powstańców Warszawskich odnajdziemy naszego sobowtóra.

więcej
17.07

Muzeum Powstania Warszawskiego zakończyło renowację grobu rodzinnego gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego

XIX-wieczny grobowiec na Starych Powązkach został poddany gruntownemu remontowi. Prace prowadzone przez Muzeum Powstania Warszawskiego, zostały zakończone na kilkanaście dni przed 1. rocznicą śmierci Generała.

więcej