Wykłady historyczne - maj.

Serdecznie zapraszamy na wykłady historyczne prowadzone przez przewodników Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykłady będą prowadzone w dwie środy kwietnia zawsze o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego...

Serdecznie zapraszamy na wykłady historyczne prowadzone przez przewodników Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykłady będą prowadzone w kolejne środy maja o godz. 18.00 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Temat przewodni wykładów w maju: Kościół rzymskokatolicki na terenie Polski podczas drugiej wojny światowej

Najbliższy wykład: August Hlond, Adam Sapieha, Stefan Wyszyński: wybitni przedstawiciele Kościoła w Polsce w czasie wojny. Prowadzenie: Dr Dariusz Zielonka. 21 maja, godz. 18.00. UWAGA! Wykład wyjątkowo odbędzie się w Sali pod Liberatorem. Wstęp wolny.

Podczas drugiej wojny światowej kościół rzymskokatolicki w Polsce mógł poszczycić się wybitnymi duszpasterzami, którzy modlitwą i czynem starali się ocalić wiarę, polskość i życie tysięcy Polaków. Temu tematowi poświęcony będzie wykład dr. Dariusza Zielonki. Prelegent przedstawi szkice biograficzne trzech najwybitniejszych postaci. Dowiemy się m.in.:

O roli prymasa Augusta Hlonda w upowszechnianiu ,,kwestii polskiej” za pośrednictwem Radia Watykańskiego. Jakie specjały zaserwował abp Adam Sapieha gubernatorowi Hansowi Frankowi? Kim był kapelan o pseudonimie Radwan III?

Dariusz Zielonka – doktor nauk teologicznych; licencjonowany przewodnik warszawski. Pracuje na stanowisku przewodnika w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Uwaga !!! Wykład wyjątkowo odbędzie się w Sali pod Liberatorem
 

Następne wykłady:

28 maja 2014

Życie religijne podczas Powstania Warszawskiego. Prowadzenie: Zofia Zańko

Wykłady odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wstęp wolny.
 

Zobacz także

Nasz newsletter