XXIV Bieg Powstania Warszawskiego - zapisy.

W tym roku Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, organizator triady biegowej Zabiegaj o pamięć, postanowił wprowadzić znaczące udogodnienie dla biegaczy. Już 23 maja rozpoczęły się zapisy zarówno do planowanego...

W tym roku Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, organizator triady biegowej Zabiegaj o pamięć, postanowił wprowadzić znaczące udogodnienie dla biegaczy. Już 23 maja rozpoczęły się zapisy zarówno do planowanego na 26 lipca XXIV Biegu Powstania Warszawskiego, jak i odbywającego się 11 listopada Biegu Niepodległości.


Zmiany w zapisach
W tym roku WOSiR uruchomił nowy system rejestracji uczestników cyklu Zabiegaj o pamięć. Obecnie wystarczy założyć profil na stronie WOSIR >, a planując start w kolejnych biegach należy tylko wpisać swój login i hasło. Nowy system pozwala na wcześniejsze rozpoczęcie zapisów przed każdym z biegów – powiedział Marcin Kuriata, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez WOSiR.

Limity uczestników
W przypadku Biegu Powstania Warszawskiego dla uczestników przygotowano 10 000 pakietów startowych. Start zawodników na dystansie 5 km nastąpi o godz. 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy biegnący na 10 km wystartują o godz. 21.00 z ul. Bonifraterskiej. Wspólna dla obu dystansów meta zostanie zlokalizowana na ul. Konwiktorskiej.
Wszyscy biegacze pokonają trasę, która prowadzi ul. Bonifraterską, ul. Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, ul. Karową, ul. Wybrzeże Gdańskie oraz ul. Sanguszki, aż do mety na ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy przed startem muszą dokonać wyboru dystansu. Uczestnicy już trakcie zapisów deklarują dystans 5 km (1 pętla) lub 10 km (2 pętle), którego nie będzie można zmienić w trakcie biegu. Oba dystanse są atestowane przez PZLA.

W tym roku Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie niecodzienne wydarzenie. W dniu biegu o godz. 10.00 wystartuje I Bieg Zdobycia PAST-y. Bieg będzie polegał na wbiegnięciu na 9 piętro historycznego budynku na ul. Zielonej 39. Liczba uczestników tego specjalnego wydarzenia jest ograniczona i wynosi 700 osób.

W ramach jednej opłaty startowej można wziąć udział w Biegu Zdobycia PAST-y lub w Biegu Powstania Warszawskiego lub w obu biegach! Wyboru należy dokonać podczas rejestracji.


Bieg Niepodległości to w tym roku 15 000 pakietów dla chętnych zakończenia sezonu biegowego na jednej z centralnych ulic Warszawy.
Start biegu zlokalizowano w okolicach skrzyżowania ulicy Stawki oraz Alei Jana Pawła II. Punktualnie o godzinie 11:11 wystartują biegacze, kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach, następnie zawodnicy Nordic Walking.
Trasa będzie przebiegać Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do Alei Niepodległości. Biegacze i zawodnicy na
wózkach zawracają w prawo, na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking mają nawrót na wysokości ul. Koszykowej. Wszyscy uczestnicy wracają drugą stroną Al. Jana Pawła II do mety.

Jak można się zapisać?
Aby znaleźć się na liście startowej wystarczy zarejestrować się na stronie www.wosir.waw.pl > Można również pojawić się osobiście w biurze Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Rozbrat 26 i tam dokonać wszelkich formalności.

Dwa sposoby na zapisy:

poprzez stronę www.wosir.waw.pl > (widoczny w górnej części strony baner „Rejestracja” lub „Logowanie”). Rejestracja poprzez stronę trwa nieprzerwanie od 23 maja, aż do wyczerpania limitu miejsc. osobiście w siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 w pokoju 204 w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 12:00.

Pakiety na Bieg Powstania Warszawskiego można odbierać od 10 lipca, natomiast na Bieg Niepodległości od 15 października.


Szczegółowe informacje dotyczące biegów, można znaleźć na stronie www.wosir.waw.pl >

Zobacz także

Nasz newsletter