Zawiszacy tacy jak my.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 10-12 lat wraz z rodzicami na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Zawiszacy tacy jak my”. Gościem specjalnym będzie Zdzisław Burny, ps. Miki, czternastoletni łącznik z Powstania Warszawskiego...

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 10-12 lat wraz z rodzicami na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Zawiszacy tacy jak my”. Gościem specjalnym będzie Zdzisław Burny, ps. Miki, czternastoletni łącznik z Powstania Warszawskiego. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, w jaki sposób można było zarabiać pieniądze podczas okupacji i jak wyglądała służba najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.

Sobota, 26 października 2013, godz. 12.00. MPW, Sala Małego Powstańca, wstęp wolny po rejestracji: zawiszacy@1944.pl >

„Zawiszacy tacy jak my” to cykl comiesięcznych warsztatów, będących niekonwencjonalnym spotkaniem z kombatantem. Raz w miesiącu, dzieci wykonując zadania podobne do tych zawiszackich z okresu okupacji, mają okazję zdobyć wiedzę o II wojnie światowej, ćwiczyć umiejętność współpracy i dobrze się bawić. A to wszystko związane z historią konkretnych Zawiszaków – bohaterów tamtych dni, którzy są obecni na zajęciach.

Zobacz także

Nasz newsletter