#ZnamBohatera

Znasz kogoś, kto robi wyjątkowe rzeczy dla innych przez co zasługuje na uznanie? Wskaż nam taką osobę, a my zadbamy, by usłyszało o niej więcej osób! Jak to zrobić? W komentarzu lub prywatnej wiadomości na facebooku napisz krótki opis czynu...

Znasz kogoś, kto robi wyjątkowe rzeczy dla innych przez co zasługuje na uznanie? Wskaż nam taką osobę, a my zadbamy, by usłyszało o niej więcej osób! Jak to zrobić? W komentarzu lub prywatnej wiadomości na facebooku napisz krótki opis czynu lub postawy, dzięki której dana osoba zasługuje na miano bohatera, a my podamy Twoją historię dalej. Stwórz z nami internetowa galerię współczesnych bohaterów! Dołącz do akcji #ZnamBohatera!

Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczyna akcję #ZnamBohatera. Jej celem jest pokazanie internautom, że w otoczeniu każdego z nich jest osoba, dla której pomoc słabszym i bezinteresowność to wartości najważniejsze. Kierując się nimi w codziennym życiu można skutecznie zmieniać świat, nawiązując w ten sposób do wartości, o które walczyli Powstańcy Warszawscy.Zdając sobie sprawę z tego, że współczesne pokolenia szukają idoli także w Internecie, chcemy promować tam dobre wzorce. – mówi Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. W Polsce nie uje młodych osób robiących bezinteresownie ważne rzeczy. Naszym zadaniem jest pomóc im przebić się do opinii publicznej. – dodaje.

Sylwetki wszystkich osób zgłoszonych do akcji #ZnamBohatera będzie można zobaczyć na fanpage’u Muzeum Powstania Warszawskiego.

Akcja #ZnamBohatera wspiera Nagrodę im. Jana Rodowicza „Anody”, honorowe odznaczenie przyznawane za wyjątkowy czyn oraz za całokształt dokonań i postawę życiową, stanowiącą wzór do naśladowania dla młodych pokoleń, ustanowione przez Muzeum Powstania Warszawskiego w 2011 roku. Szczegóły dotyczące Nagrody: www.anoda.org >


Akcja trwa do 30 października. Do tego samego dnia można zgłaszać swoich kandydatów do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”.

Zobacz jakie wartości chcą nam przekazać Powstańcy Warszawscy:

Zobacz także

Nasz newsletter