2. Festiwal Teatralny Wolność

23.04-25.04.2024

Po sukcesie 1. edycji Festiwalu Teatralnego Wolność, potwierdzonym ogromnym zainteresowaniem teatrem wśród młodzieży oraz wspaniałymi spektaklami, które zaprezentowaliśmy w kwietniu br. w Muzeum Powstania Warszawskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w 2. edycji ogólnopolskiego festiwalu najlepszych spektakli tworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem jest walka o wolność w kontekstach zarówno historycznych, jak i współczesnych.

Co należy zrobić?

 

Do 15 marca 2024 roku należy nagrać spektakl i wysłać go do Muzeum.

Najlepsze przedstawienia zostaną wystawione 23, 24 i 25 kwietnia 2024 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwycięski spektakl otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5000 zł oraz nagrody rzeczowe dla twórców przedstawienia.

 

Informacje dotyczące wymogów formalnych znajdziecie w regulaminie festiwalu: REGULAMIN

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania, piszcie tu: festiwalwolnosc@1944.pl

 

Śledźcie nas na:

Facebooku: Kliknij

Instagramie: Kliknij

Dołącz do wydarzenia na Facebooku'u

 

Właściwie sami się zastanawiamy, dlaczego tak późno wpadliśmy na ten pomysł.

Po pierwsze, Muzeum Powstania Warszawskiego odwiedzają codziennie tysiące osób z całej Polski. Młodzi ludzie chętnie spędzają tu całe godziny, ponieważ potrafimy opowiadać o historii w atrakcyjny sposób.

Po drugie, Muzeum Powstania Warszawskiego to jedyne muzeum w kraju, w którym teatr ma swoje stałe miejsce. Co roku zapraszamy do współpracy najlepszych reżyserów i reżyserki, którzy konfrontują swoją wyobraźnię i wrażliwość z wyjątkową przestrzenią historii i pamięci. Tylko my organizujemy premiery teatralne 1 sierpnia o północy. Kto z nami współpracował? Na pewno znacie takie nazwiska jak: Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Michał Zadara, Agata Duda-Gracz, Agnieszka Glińska, Borys Szyc, Magdalena Cielecka, Ewa Błaszczyk, Agnieszka Grochowska, Iwan Wyrypajew czy Jan Klata. A to przecież tylko niektórzy artyści związani ze sceną w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W trakcie zwiedzania, na lekcjach muzealnych i na naszych spektaklach spotykamy tych samych młodych ludzi, którzy szukają dla siebie i swoich pomysłów przestrzeni artystycznej wolności. Dla nich właśnie organizujemy Festiwal Teatralny Wolność.

A dla wszystkich zainteresowanych teatrem przygotowaliśmy darmowe webinary z twórcami. Możecie je obejrzeć TUTAJ

Za nami spotkania z reżyserem Michałem Zadarą, aktorką Dominiką Kluźniak, dramatopisarką Weroniką Murek, scenografką i kostiumografką Anną Marią Karczmarską oraz choreografem Leszkiem Bzdylem.

Zobacz także

Nasz newsletter