Gdzie jest szlagier? Śpiewanki Osieckowe.

Zapraszamy do wspólnego śpiewania niezapomnianych utworów Agnieszki Osieckiej – wybitnej poetki, dziennikarki i autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Rozśpiewanym miłośnikom dobrej muzyki dotrzymają...

Zapraszamy do wspólnego śpiewania niezapomnianych utworów Agnieszki Osieckiej – wybitnej poetki, dziennikarki i autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Rozśpiewanym miłośnikom dobrej muzyki dotrzymają towarzystwa laureaci konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” - Magdalena Smalara, Marta Ledwoń, Anna Smołowik oraz Zawada Band. W poszukiwaniach szlagieru uczestnikom pomoże przygotowany specjalnie na tę okazję śpiewnik oraz telebim wyświetlający teksty piosenek takich jak „Małgośka”, „A ja wolę moją mamę” czy „Czy te oczy mogą kłamać”. Na zakończenie zabrzmią teksty Agnieszki Osieckiej w wyjątkowych interpretacjach Lory Szafran z akompaniamentem Wojciecha Gogolewskiego.

25 maja, godz. 20.00, Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim im. I. J. Paderewskiego. WSTĘP WOLNY


Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego współpracujący z Fundacją przy projekcie „Gdzie jest szlagier? Śpiewanki Osieckowe”, swoją działalnością stara się przełamywać negatywne stereotypy o Warszawie. Dla Instytutu Warszawa to przede wszystkim Jej dawni i obecni mieszkańcy, którzy nadawali i nadają niepowtarzalny klimat temu miastu. Dlatego też Instytut podjął współpracę z Fundacją „Okularnicy”. Agnieszka Osiecka to postać, która dzięki swej działalności jest nierozerwalnie związana z historią Warszawy, a co za tym idzie, z działalnością Instytutu Stefana Starzyńskiego. Nasze zainteresowanie Poetką ujawniło się już w trakcie IV Festiwalu Warszawskiego „Niewinni Czarodzieje” – została jednym z trzech patronów, którym dedykowaliśmy tę edycję.


Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają amatorów i zawodowców, wokalistów i zespoły. Wspólne śpiewanie najbardziej znanych utworów Agnieszki Osieckiej jest skierowane do wszystkich, którzy czują się metaforycznymi Okularnikami i Szpetnymi Czterdziestoletnimi.


Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej”, w ramach którego organizowany jest koncert, trwa od kwietnia do października. Poprzez koncerty z piosenkami Agnieszki Osieckiej i warsztaty muzyczne przypominana jest postać Poetki i Jej twórczość. Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w Festiwalu – jako uczestnicy, słuchacze lub widzowie – zapraszamy na: www.okularnicy.org.pl.

Zobacz także

Nasz newsletter