Koncert finalistów 16. konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej".

Zapraszamy na pierwszy z trzech koncertów finałowych 16. konkursu i Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, który odbędzie się w Sali pod Liberatorem w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas koncertu...

Zapraszamy na pierwszy z trzech koncertów finałowych 16. Konkursu i Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, który odbędzie się w Sali pod Liberatorem w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas koncertu uczestnicy 16. Konkursu zaprezentują interpretacje wybranych przez siebie piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej. Konkurs co roku stanowi pretekst do sięgania przez młodych wykonawców po mniej znane piosenki Patronki. 

28 września 2013, godz. 20.00, Muzeum Powstania Warszawskiego, Sala pod Liberatorem. Wstęp wolny.

Wokalistom towarzyszył będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Jacka Kity w składzie: Jacek Kita (fortepian), Krzysztof Łochowicz (gitary), Wiesław Wysocki (saksofony), Sebastian Wypych (kontrabas) oraz Jakub Szydło (perkusja).

Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego, współpracuje przy organizacji Konkursu i Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” już od dwóch lat, organizując wspólne śpiewanie utworów autorki w ramach akcji muzycznej pt. „Gdzie jest szlagier? Śpiewanki Osieckowe” oraz prezentując warszawiakom nowe interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu finalistów Konkursu.

Instytut Stefana Starzyńskiego promuje wiedzę na temat Warszawy; poprzez swoją działalność stara się przełamywać negatywne stereotypy o stolicy i ukazywać jej prawdziwą, ukrytą tożsamość. Jak wyjaśnia dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski: To głównie dawni i obecni mieszkańcy nadają temu miastu niepowtarzalny klimat. Dlatego też chcemy pokazać jedną z takich postaci, czyli Agnieszkę Osiecką, którą przedstawiliśmy warszawiakom już wcześniej, gdy była jednym z patronów IV Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje.

Prowadzenie: Magdalena Smalara
Dyrektor artystyczny Konkursu: Jerzy Satanowski

Zobacz także

Nasz newsletter