18.10

Koncert finalistów 22. Festiwalu i Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ

W Sali pod Liberatorem będzie można usłyszeć nowe aranżacje piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.

18 października 2019 roku – oto data, którą każdy warszawski meloman powinien zanotować w kalendarzu i podkreślić – najlepiej na zielono, w hołdzie dla autorki przeboju Zielono mi. Choć kolorów w twórczości Agnieszki Osieckiej pojawia się znacznie więcej. Jakie to barwy? Będą to Państwo mogli sprawdzić na własne uszy podczas wyjątkowego koncertu finalistów 22. Festiwalu i Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ, na który Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza Państwa jak co roku wspólnie z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, sopockim Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej, radiową Trójką oraz Fundacją OKULARNICY.

Warszawski koncert w Muzeum to już stały punkt programu festiwalowego – i to punkt szczególny. Po wiosennych eliminacjach i muzycznych szlifach zdobywanych podczas letnich warsztatów w słonecznym Sopocie młodzi pasjonaci dobrych tekstów i dobrej muzyki przybywają do stolicy tuż przed finałowymi zmaganiami na poznańskiej scenie. Dla nich to próba generalna i cudowna możliwość przetestowania swojego talentu na obytej stołecznej publiczności. Dla Państwa – szansa na wysłuchanie wyśmienitych i zupełnie nowych aranżacji i pomysłów na twórczość Agnieszki Osieckiej, jeszcze zanim dokona tego jury konkursowe.

Czym tym razem zaowocuje szalona mieszanka talentów, młodości i kreatywności w połączeniu z wyśmienitymi tekstami Osieckiej i dźwiękami skomponowanymi przez prawdziwe tuzy polskiej sceny muzycznej? Które spośród 2000 tekstów wybitnej poetki wybrzmią tym razem? I co takiego jest w tych piosenkach, że mimo upływu lat wciąż zakochują się w nich nowi artyści?

Cóż, będą to Państwo mogli sprawdzić jako pierwsi.

Podczas koncertu wystąpią dla Państwa: Angelika Balcerek, Dagny Cipora, Katarzyna Hołtra, Aleksandra Jeznach, Adrianna Kieś, Gabriela Kundziewicz, Joanna Nawojska, Dominik Ochociński, Paulina Sobiś i Paulina Wróblewska.

Zapraszamy 18 października do muzealnej Sali pod Liberatorem o godz. 20:00. Wstęp jest wolny, a liczba miejsc ograniczona. A tych z Państwa, którzy rozsmakują się w tegorocznej edycji Festiwalu i zapragną większej dawki muzyki spod znaku Osieckiej, zapraszamy serdecznie do Poznania w dniach 23-27 października na wielki finał!

Zobacz także


15-16 października 2019 r.

Konferencja naukowa „Okupacja niemiecka w Polsce 1939–1945. Bilans historiografii i dezyderaty badawcze”

Zapraszamy na konferencję naukową organizowaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Zachodni w Poznaniu.

więcej
18.10.2019

Album „Tadeusz Bukowski. Fotografie warszawskie 1935-1955”

Album fotografii wykonanych w latach 1935-1955 to wyjątkowa publikacja prezentująca ponad 260 zdjęć Tadeusza Bukowskiego „Bończy” – fotoreportera Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej Armii Krajowej, instruktora harcerskiego, pedagoga i artysty fotografika.

więcej

Podsumowanie konferencji naukowej „Okupacja niemiecka w Polsce 1939–1945. Bilans historiografii i dezyderaty badawcze”

Podczas dwudniowej konferencji badacze z 11 ośrodków naukowych z Polski i Niemiec starali się podsumować dotychczasowy stan badań nad niemiecka okupacją Polski lat 1939-1945. Konferencja była okazją także do poinformowania o aktualnie prowadzonych badaniach.

więcej
od 26.08

Rezerwacja lekcji muzealnych

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji lekcji muzealnych w Muzeum Powstania Warszawskiego na rok szkolny 2019/2020. Rezerwacja rozpocznie się w poniedziałek 26 sierpnia 2019 o godz. 9.00.

więcej