„Korzenie pamięci” – piknik rodzinny dla uczestników projektu

Za nami druga edycja pikniku rodzinnego odbywającego się w ramach projektu „Korzenie Pamięci”. Wśród uczestników były dzieci, wnukowie, prawnukowie oraz bliscy Powstańców Warszawskich.

We wtorek, 20 czerwca, odbył się drugi piknik rodzinny w ramach projektu „Korzenie pamięci”, w którym udział wzięły rodziny Powstańców Warszawskich. To osoby, które podejmują „sztafetę pokoleń” – opiekunów wspomnień, marzeń i wartości, przekazywanych przez swoich przodków.

 

Goście spotkali się w nieformalnej, piknikowej atmosferze, aby poznać się bliżej, wymienić wspomnieniami, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas w miejscu szczególnie ważnym dla ich rodziców, dziadków, pradziadków i krewnych.

 

W trakcie pikniku uczestnicy mogli odszukać się z rodzinami, których przodkowie walczyli w tym samych Oddziałach, oraz wymienić z nimi wspomnieniami. Nie mogło zabraknąć również wspólnych śpiewanek, które w tym roku poprowadziła Ferajna z Hoovera.

Najmłodsi mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanym przez Dział Edukacji programie – próbowali swoich sił w zabawach przodków (np. grze w kapsle, gumę czy rzucaniu do celu) oraz przygotowywali drzewo genealogiczne swojej rodziny i współtworzyli okolicznościowy mural.

 

Zdjęcia: Katarzyna Stefanowska, Michał Zajączkowski/Muzeum Powstania Warszawskiego

 

 


 

„Korzenie pamięci” to szereg inicjatyw budujących społeczność potomków Powstańców Warszawskich; są to rejestracje rozmów z rodzinami Powstańców, cykliczne akcje odsłaniania tablic pamiątkowych przy nowo posadzonych drzewach czy doroczne spotkania dla rodzin Powstańców.  


Każdy potomek Powstańca, który wypełni ankietę dostępną na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego: https://www.1944.pl/artykul/korzenie-pamieci-.-ankieta-czlonka-rodzin,5134.html, będzie otrzymywał informacje o działaniach Muzeum Powstania Warszawskiego, skierowanych do rodzin Powstańców Warszawskich.

 

Zobacz także

Nasz newsletter