„Korzenie pamięci”. Ankieta członka rodziny Powstańca Warszawskiego

wypełnij on-line

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w inicjatywie, która sprawi, że pamięć o Powstańcach Warszawskich stanie się prawdziwie żywa.

Z okazji obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego pragniemy zrealizować projekt „Korzenie pamięci”. Liczymy na to, że zgodzą się Państwo być jego częścią.

Działalność Muzeum i obchody rocznic Powstania Warszawskiego zawsze były dla nas przede wszystkim spotkaniem z Powstańcami — uczestnikami i świadkami historii. Każda rozmowa, każda uroczystość, każde wydarzenie pozwalały nam obcować z ich męstwem, mądrością, życzliwością, siłą i pogodą ducha. Zawsze wiedzieliśmy, że możemy liczyć na ich wsparcie, a przede wszystkim na ich obecność. Czas jednak płynie nieubłaganie.

Musimy zmierzyć się z tym, co nieuchronne. Powstańcy gasną na naszych oczach, a misją całego zespołu Muzeum Powstania Warszawskiego jest nie dopuścić, by zgasła również pamięć o ich życiu, dokonaniach, marzeniach. To Państwo — ich Potomkowie jesteście prawdziwym skarbem pamięci. Pamiętacie swoje Babcie, swoich Dziadków, z ich zwyczajami, rytuałami, zasadami, mądrością i prawdą, którą w sobie nosili. To Wy wiecie najlepiej, czego się bali, czego pragnęli, o czym marzyli, dlaczego walczyli.

Dlatego zapraszamy Państwa do współtworzenia z nami akcji „Korzenie pamięci”. To dla nas bardzo ważne, by usłyszeć również Państwa historie, wspomnienia, opowieści o tym, jak w Was i Waszych rodzinach zmaterializowało się marzenie o życiu w wolnym kraju.

W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy: korzeniepamieci@1944.pl

„Pytania do członka rodziny” w poniższej ankiecie zostały opracowane na przykładzie relacji dziadkowie – wnukowie. W przypadku innych relacji rodzinnych z Powstańcem prosimy w odpowiedzi wpisać właściwą formę.

Dane Powstańca Warszawskiego
Stopień pokrewieństwa z Powstańcem Warszawskim
Pytania do członka rodziny
Z jakiego powodu chcesz wziąć udział w projekcie „Korzenie pamięci”?
Jakie są Twoje oczekiwania związane z udziałem w projekcie?
Obszary zainteresowania
Dane kontaktowe członka rodziny Powstańca
Uzupełnienie niektórych poniższych pól, tj. e-mail, telefon komórkowy, telefon stacjonarny, adres korespondencyjny, nie jest obligatoryjne. Prosimy o podanie wyłącznie tych danych, które stanowić będą dla Pani/Pana dogodną formę kontaktu.
Poprzez wypełnienie niniejszego formularza, wpisanie niezbędnych danych oraz wysłanie zgło- szenia do Muzeum Powstania Warszawskiego, wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie Pani/ Pana danych osobowych przez Muzeum Powstania Warszawskiego z siedzibą w Warszawie, w celu przyjmowania i weryfikacji zgłoszeń do projektu „Korzenie pamięci” organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Istnieje również możliwość pobrania ankiety w pliku PDF, a następnie wydrukowanie, wypełnienie i przesłanie do Muzeum Powstania Warszawskiego w wersji elektronicznej na adres: korzeniepamieci@1944.pl lub listownie na adres:
Muzeum Powstania Warszawskiego
ul. Grzybowska 79, 00-844 Warszawa
z dopiskiem: „Korzenie pamięci”

W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy: korzeniepamieci@1944.pl

 

POBIERZ ANKIETĘ DLA CÓRKI/SYNA POWSTAŃCA 

POBIERZ ANKIETĘ DLA WNUCZKI/WNUKA POWSTAŃCA

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

Zgoda przedstawiciela ustawowego na udział osoby niepełnoletniej w projekcie „Korzenie pamięci" 

Zobacz także

Nasz newsletter