Kurs Introligatorski w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kwalifikacja na kurs introligatorski dobiegła końca. Bardzo dziękujemy za zgłoszenia. Wszyscy chętni posiadali kwalifikacje na bardzo wysokim poziomie. Niestety ze względu na ograniczoną liczbę miejsc byliśmy zmuszeni...

Kwalifikacja na kurs introligatorski dobiegła końca. Bardzo dziękujemy za zgłoszenia. Wszyscy chętni posiadali kwalifikacje na bardzo wysokim poziomie. Niestety ze względu na ograniczoną liczbę miejsc byliśmy zmuszeni do dokonania trudnego wyboru i odrzucenia większej części osób. Zapraszamy do udziału w kwalifikacjach w przyszłym roku.   W październiku rusza Kurs Introligatorski dla studentów warszawskich uczelni. Zajęcia organizuje Pracownia Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego. Studenci zdobędą teoretyczne i praktyczne umiejętności w dziedzinie introligatorstwa. Podczas kursu wykonają jedną oprawę artystyczną książki od podstaw. Warsztat obejmować będzie m.in.: zdobienie papieru, przygotowanie wyklejki, szycie bloku książki, zaciąganie płótna lub skóry.     Lista osób zakwalifikowanych na kurs introligatorski:
1. Michał Dobrowolski
2. Barbara Baranowska
3. Sylwia Giżka
4. Karol Kaczorowski
5. Bartosz Niewiadomski
6. Bartłomiej Gut
7. Mateusz Gryżewski
8. Anna Grzelak
  Kurs rozpocznie się w październiku 2012 r. i potrwa  do czerwca 2013 r. Zajęcia będą się odbywały w każdy wtorek w godz. 9.00 - 14.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgłoszenia należy przesyłać do 5 października 2012 na adres drakowska@1944.pl lub tel. 22 539 79 27. Koszt kursu - 100 zł.   UWAGA: W zgłoszeniu należy podać krótkie uzasadnienie chęci uczestniczenia w kursie.   Każdy z uczestników kursu samodzielnie wykonuje od podstaw jedną książkę, poznając jej budowę. Mile widziane u uczestników zdolności manualne (podstawy szycia ręcznego, operowanie młotkiem) i zmysł estetyczny  - prosimy o przygotowanie mini portfolio własnych dokonań artystycznych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają ok 4 godzin.  

Zobacz także

Nasz newsletter